Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Vittek: Stále chcem hrať futbal

Róbert Vittek podpísal s Debrecínom ročný kontrakt. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 6. okt 2016 o 06:49

Futbalový útočník podpísal ročný kontrakt s Debrecínom.

DEBRECÍN. Historicky najlepší strelec slovenskej futbalovej reprezentácie Róbert Vittek má zatiaľ z nového pôsobiska, maďarského klubu DVSC Debrecín, veľmi dobré dojmy. Skúsený útočník sa s účastníkom maďarskej ligy dohodol na spolupráci do leta 2017, klub má právo zmeniť dĺžku trvania kontraktu.

Debrecín je na 7. mieste

"Partia je veľmi dobrá, chalani ma prijali super, za čo som vďačný. Tréningové podmienky, resp. podmienky na futbal sú v Debrecíne na vysokej úrovni oproti prostrediu, kde som bol naposledy," vyhlásil pre oficiálnu stránku debrecínskeho klubu 34-ročný rodák z Bratislavy.

"Klub má krásnu akadémiu s nádhernými trávnikmi, veľmi pekný je aj štadión. Ešte som na ňom nebol, ale čo som mal možnosť vidieť, zatiaľ mám iba pozitívne dojmy. Dúfam, že sa to prenesie aj na ihrisko."


Vittek by premiéru v drese mužstva, ktorému v súčasnosti patrí 7. priečka v najvyššej domácej súťaži, mohol absolvovať po reprezentačnej pauze 15. októbra na ihrisku v poradí desiateho Paksu.

Dlho netrénoval a nehral

"Musím povedať, že som rád, že som v tomto mužstve. Viem, že je to ambiciózny tím, ktorý sa chce posúvať v tabuľke vyššie. Verím, že mu k tomu pomôžem. Dlho som netrénoval s mužstvom a nehral som zápasy, ale myslím si, že už prvé tréningy naznačili, že by som nemusel byť až v takej zlej forme. Verím, že to každým tréningom a každým týždňom bude lepšie a lepšie," dodal hráč, ktorý po uplynulej sezóne 2015/2016 ukončil pôsobenie v Slovane Bratislava a zostal bez klubu.

V Debrecíne nebude jediným Slovákom, v kádri totiž figuruje aj jeho bývalý slovanistický spoluhráč Karol Mészáros.

Vittek verí, že sa mu v Maďarsku bude dariť a oživí tak spomienky na úspešné kanonierske časy v Slovane Bratislava či nemeckom 1. FC Norimberg.

"Samozrejme, prichádzam s tým, že chcem stále hrať futbal a ďalej pokračovať v kariére. Debrecín patrí vyššie, ako sa momentálne nachádza. Od útočníka sa očakávajú góly, bude na mňa vyvíjaný tlak, ale prišiel som sem preto, aby som klubu pomohol k naplneniu cieľov," skonštatoval Róbert Vittek.

 

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.