Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

Vittek po štyroch mesiacoch bez futbalu: Užívam si každý zápas

Róbert Vittek (vľavo) v priateľskom zápase Slovenska s Dánskom. (Autor: ČTK)
SITA|1. apr 2011 o 11:55

Róbert Vittek odohral pre zranenie v aktuálnej sezóne na klubovej úrovni iba päť zápasov, o to viac je podľa vlastných slov "hladný" po futbale.

ANKARA. Slovenský reprezentant v službách MKE Ankaragücü V rozhovore, ktorý v piatok uverejnili viaceré turecké médiá, sa 29-ročný rodák z Bratislavy priznal, že jeho najväčším snom je pôsobenie v Reale Madrid.

"Bolo pre mňa veľmi ťažké byť štyri mesiace bez futbalu, momentálne si však veľmi užívam každý jeden zápas. Tvrdo na sebe pracujem a verím, že to prináša svoje ovocie. Rád by som nadviazal na výkony z majstrovstiev sveta 2010," uviedol Vittek.

Slovenský futbalista je presvedčený, že aktuálne tabuľkové postavenie Ankaragücü (momentálne 12. priečka, pozn.) neodzrkadľuje skutočné kvality tímu: "Jedným z dôvodov je naša rozsiahla maródka v aktuálnej sezóne. V tíme je 31 hráčov, ale nie všetci sú rovnako kvalitní a keď vám vypadne niekoľko opôr, je to cítiť. Na druhej strane si myslím, že v budúcnosti budeme úspešní."

Róbert Vittek v minulosti pôsobil v Nemecku či vo Francúzsku a môže teda porovnávať kvality a slabiny Süper Lig s vyspelými európskymi ligami.

"Disciplína je na najvyššej úrovni v Nemecku, ostatné popredné súťaže na starom kontinente sú kvalitné po technickej stránke. Taktika a disciplína sú v Turecku slabšie, no hráči sú technicky dobre vybavení. V Turecku majú ľudia futbal veľmi radi, ale chýba mu lepší marketing," povedal odchovanec ŠK Slovan Bratislava, ktorého snom je obliekať si dres španielskeho giganta Realu Madrid.

Súvisiace články