Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Vittek je opäť v Turecku a trénuje s Ankaragücü

TASR|18. feb 2011 o 17:48

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Vittek je opäť v Turecku, kde sa už zapojil do tréningového procesu s klubom Ankaragücü.

VIEDEŇ.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) totiž stále nerozhodla o jeho prestupe do rakúskeho Red Bull Salzburg. "Môžeme iba čakať. Táto kauza nemá víťaza," smutne skonštatoval tréner Salzburgu Huub Stevens. "Najväčšmi však utrpel hráč. Toto celé má aj ľudský rozmer," dodal.

Zaregistrovanie hráča do online systému Transfer Matching System prebehlo až tri minúty po polnoci 1. februára 2011. Turecký zamestnávateľ totiž zaslal rakúskemu tímu kvôli pokazenému faxu súhlas s uvoľnením o 00.01 h. Predstavitelia Ankaragücü vzali vinu na seba a federácii už odoslali potvrdenie firmy, podľa ktorého bol fax pokazený a opravovali ho od 23.15 h do 23.55 h.

Podľa krajana a hráča Red Bullu Dušana Šventa by bol 28-ročný Vittek najradšej v Salzburgu. "Veľmi trpí celou situáciou. Bol by pre nás veľkou posilou športovou aj ľudskou," prezradil slovenský reprezentant.

Skúsený slovenský útočník absolvoval u rakúskeho majstra hektické rokovania aj podrobné lekárske testy. Vittekova cena na futbalovom trhu sa podľa rakúskych médií pohybuje okolo 3,8 milióna eur. Až do konečného rozhodnutia FIFA nemôže Vittek hrať súťažný zápas.

Informovala agentúra APA.

Súvisiace články