Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Víťazstvo SR nad Ukrajinou

SITA|Publikované 7. mar 2009 o 11:18

Hádzanárky Slovenska sa vo svojom záverečnom vystúpení na 36. ročníku medzinárodného turnaja žien O štít mesta Cheb dočkali prvého víťazstva.

CHEB. Zverenky trénera Ľubomíra Popluhára zdolali v sobotňajšom predpoludňajšom stretnutí favorizovanú Ukrajinu 28:27 (17:12) a po dvoch remízach s domácim Českom (24:24) a Poľskom (31:31) sa so ziskom 4 bodov prepracovali na 1. miesto v tabuľke. O konečnom umiestnení Sloveniek, pre ktoré bolo tradičné podujatie prípravou na júnovú kvalifikáciu play off o postup na MS 2009 proti Maďarsku, rozhodne výsledok duelu ČR - Poľsko.

Výsledok - sobota:

Slovensko - Ukrajina 28:27 (17:12)

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Vaverková, Grandtnerová - Halásová 3, Trochtová, Stuparičová 3, Súkenníková, Hodošková, Jakubisová 2, Glankovičová 4/1, Dubajová 8, Pajtášová 1, Popluhárová 2, Beňušková, M. Školková 5

Najviac gólov za Ukrajinu: Vaščuková 6/2, Borščenková 5/2

Pok. hody: 2/1 - 4/4, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: V. Kohout a Novák (obaja ČR), 100 divákov

Slovenky mali rovnako ako v piatok proti Poľkám veľmi dobrý úvod. Skóre duelu síce otvorili Ukrajinky, ale zverenky trénera Popluhára vzápätí išli do vedenia 2:1 a od tohto momentu neustále vyhrávali. V priebehu I. polčasu si udržiavali viacgólový náskok (7:4, 11:5, 12:6) a na prestávku odchádzali za priaznivého stavu 17:12. Začiatok druhého dejstva však nezachytili, keď im akoby došli sily, čo súper využil a trojgólovou šnúrou sa dotiahol. Po prestriedaní Slovenky obrat vo vývoji zápasu nepripustili, keď v týchto fázach strieľala dôležité góly najmä M. Školková a pridala sa aj Popluhárová. Záver duelu už zvládli, v poslednej polminúte držali loptu vo svojej moci a Ukrajinkám nedali možnosť vyrovnať. Slovenské hádzanárky napokon zdolali súpera, ktorý ich vyradil vlani v kvalifikácii ME 2008, najtesnejším rozdielom 28:27.

Hlas:

Ľubomír Popluhár (tréner SR): "Vyšiel nám prvý polčas, v ktorom sme veľmi dobre bránili, vychádzali nám protiútoky a darila sa aj streľba zvonku. Strelecky disponovaná bola najmä Dubajová. O našom prvom víťazstve nad Ukrajinou rozhodla predovšetkým kvalitná defenzíva. Nedá sa povedať, že to bol celkovo náš najlepší výkon, na turnaji sme odohrali predovšetkým veľmi dobré prvé polčasy proti Poľsku i Ukrajine. Ak sa nám podarí vyhnúť sa výkonnostným výkyvom a našu hru stabilizujeme, môžeme si trúfať aj proti silnejším súperom.“