+ 7 s

74.

Anna Ržoncová

+ 1:48 min

WIJSTER. Slovenská cyklistka Viktória Chladoňová obsadila na ME v holandskom Wijsteri 6. miesto v cestných pretekoch v kategórii junioriek.

Za víťaznou Belgičankou Fleur Moorsovou zaostala o 7 sekúnd. Druhá Slovenka v štartovom poli Anna Ržoncová obsadila 74. miesto.

Viktória Chladoňová.
Anna Ržoncová.

"Priebeh pretekov bol už od začiatku veľmi hektický, bojovalo sa o každú dobrú pozíciu. Snažila som sa byť čo najviac vpredu ako sa len dalo. V kopcoch som mala dobré nohy a darilo sa mi predbiehať celkom veľa súperiek.

V cieľovom stúpaní som sa cítila výborne, ešte i v ňom som predbehla minimálne šesť dievčat. S výkonom aj s výsledkom som nadmieru spokojná," cituje Slovenku špecializovaný portál cycling-info.sk.