Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Milujem vás, ostaňte v bezpečí. Chára sa prihovoril ľuďom v Bostone

Zdeno Chára. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. mar 2020 o 20:05

Slovák povzbudil fanúšikov.

BOSTON. Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára sa poďakoval vo videu na sociálnej sieti všetkým ľuďom v Bostone, ktorí bojujú s pandémiou koronavírusu, aby mohli byť ostatní v bezpečí.

"Ahoj Boston. Viem, že prežívame ťažké časy. Všetkým nám chýbajú veci, ktoré milujeme, a chýba nám aj šport, no vždy sme boli známi ako mesto šampiónov.

Chcem sa poďakovať mnohým ľuďom, ktorí nás udržujú v bezpečí a v zdraví: všetkým zdravotníkom, záchranárom, dodávateľom potravín, dobrovoľníkom. Patrí vám veľké ďakujem. Ako Bostončan viem, že sme tvrdí a odolní.

Niet pochýb, že to prekonáme a nakoniec budeme ešte silnejší. Neviem sa dočkať, keď vás opäť stretnem v TD Garden. Všetkých vás milujem, ostaňte v bezpečí," odkázal kapitán Bruins obyvateľom Bostonu.

Štyridsaťtriročný veterán prišiel do tímu "medveďov" v roku 2006 a v sezóne 2010/11 s ním získal Stanleyho pohár. V prebiehajúcej sezóne odohral 68 duelov a nazbieral v nich 14 bodov (5+9).

V USA evidovali v pondelok večer už vyše 150.000 prípadov ochorenia COVID-19, čo je najviac na svete, a viac ako 2800 ľudí chorobe podľahlo.

Celosvetovo je v 199 krajinách/regiónoch potvrdených viac ako 760-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu takmer 37.000 osôb.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články