Príšerné rozhodnutie, tvrdili. Organizátori US Open sa ospravedlnili

Kontroverzné napomenutie dostala francúzska tenistka Alizé Cornetová. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. aug 2018 o 08:51

Cornetovej sa ospravedlnili.

NEW YORK. V pravidlách Americkej tenisovej asociácie /USTA/ nefiguruje možnosť sankcie hráčky, ktorá si prezlieka na kurte prepotený dres tak ako to urobila Francúzka Alizé Cornetová v súboji 1. kola US Open proti Švédke Johanne Larssonovej.

Cornetová sa narýchlo prezliekla v priestore za základnou čiarou priamo na kurte.

Nestihla to urobiť skôr pred pokračovaním v zápase, lebo nemala k dispozícii suché tričko.

Navyše z televíznych záberov bolo vidieť, že Cornetová mala pod tričkom športovú podprsenku, čiže reálne nevystavila svoje obnažené telo na verejnosti.

Jej konanie však posúdil empajrový rozhodca Christian Rask výstrahou odobratia fitínu za nešportové správanie.

Cornetová: Nečakala som to

Po zápase sa strhla kritika verdiktu empajrového rozhodcu, bol všeobecne odsúdený.

Ak mám pravdu povedať, bolo to príšerné rozhodnutie.


Viktoria Azarenková

"Bola som prekvapená, že ma napomenul za porušenie zápasového kódu, nečakala som to," uviedla Cornetová, ktorá podľahla Larssonovej v troch setoch.

"Objasnili sme si pravidlá, aby sme sa uistili, že také niečo sa už v budúcnosti nestane. Našťastie, bolo to len napomenutie, nie reálny postih odobratím fiftínu či pokutou," uvádza sa v správe USTA, organizátora US Open.

Príšerné rozhodnutie

"Ak mám pravdu povedať, bolo to príšerné rozhodnutie. Nebolo na tom nič zlé ani nerešpektujúce, ustúpila si dozadu a prezliekla sa.

Dúfam, že sa ospravedlnia a už sa to v budúcnosti nebude opakovať," nahlas sa vyjadrila Bieloruska Viktoria Azarenková, dvojnásobná finalistka z New Yorku.

Aj Ženská tenisová asociácia (WTA) sa vyjadrila, že napomenutie Cornetovej bol neférový počin. "Nenastalo žiadne porušenie pravidiel." uvádza sa vo vyhlásení WTA.

Neférové na postupe empajrového rozhodcu je najmä to, že v súťaži mužov je úplne bežné, že tenisti si počas prestávok medzi gemami menia prepotené tričká.

Trinásťnásobný šampión Novak Djokovič si v súboji proti Maďarovi Mártonovi Fucsovicsovi dokonca dlhší čas zámerne posedel na stoličke bez trička, aby sa vo veľkom teple aspoň trochu ochladil.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: