Hrali 6 na 3, až trikrát nastrelili tyč. Slováci búšili, ale nepadlo im nič

Brankár Jesper Wallstedt v zápase Slovensko - Švédsko na MS 20 v 2022.
Brankár Jesper Wallstedt v zápase Slovensko - Švédsko na MS 20 v 2022. (Autor: Andreas Robanser)
Sportnet|28. dec 2021 o 07:20

Oficiálny zostrih zápasu Slovensko - Švédsko na MS 20 v hokeji 2022.

RED DEER. Favoritov zo Švédska prestrieľali vysoko 48:27. Mladí Slováci však vo svojom druhom zápase na MS v hokeji do 20 rokov 2022 nestrelili ani gól a prehrali 0:3.

Slovenskí hokejisti najmä v záverečnej tretine poriadne zatlačili svojho súpera. Pomohla im aj 5-minútová presilovka a viac než minútu hrali v početnej výhode o dvoch hráčov.

V jednom momente hrali aj šiesti Slováci proti trom Švédom. V tretej tretine až trikrát nastrelili tyč, väčšinu času boli v útočnom pásme, ale doplatili na nulovú efektivitu.

Hrdinom duelu sa stal 19-ročný švédsky brankár Jesper Wallstedt, ktorý predviedol až 48 zákrokov a pripísal si prvé čisté konto na šampionáte.

Wallstedt v tejto sezóne odchytal v najvyššej švédskej súťaži SHL za Luleå HF 17 zápasov. Jeho výkon proti Slovensku vychválil aj kouč Ivan Feneš.

"Bol to súboj proti súperovmu brankárovi. Nikdy vo svojej kariére som nevidel takýto shutout brankára a už asi nikdy ani neuvidím," uviedol.

Pozrite si oficiálny zostrih zápasu medzi Slovenskom a Švédskom.