Za babráka bol iba chvíľu. Brankár daroval gól, ale potom bol ako stena

Brankár Connor Hellebuyck bez prilby.
Brankár Connor Hellebuyck bez prilby. (Autor: TASR/AP)
Jerguš Radačovský|9. apr 2021 o 09:45

Brankári v NHL pútali pozornosť.

BRATISLAVA. Zápasy NHL priniesli ďalšie zaujímavé momenty. V noci zo štvrtka na piatok pútali pozornosť najmä brankári.

Jeden zaujal skvelým zákrokom, druhý frustráciou po výraznej chybe a ďalší mal pri prečíslení súpera obrovské šťastie.

Pozrite si zaujímavé situácie, o ktoré sa v zámorí postarali brankári.

Vasilevskij sa poriadne natiahol

Tampa Bay mala proti Columbusu vynikajúci vstup do zápasu, po šiestich minútach vyhrávala už 3:0. Nakoniec zápas zvládla a triumfovala 6:4.

Všetko mohlo byť inak, keby Columbus strelil svoj prvý gól skôr. Blízko k tomu mal Francúz Alexandre Texier, radosť mu však pokazil brankár Tampy Andrej Vasilevskij.

Hráči Columbusu sa dostali do prečíslenia a presnými prihrávkami sa pohrali s obrancom. Vasilevskij však stihol zareagovať a betónom zneškodnil sľubnú akciu.

Hellebuyck ostal sedieť na ľade

Opačným spôsobom zaujal brankár Winnipegu Connor Hellebuyck. Ten zle odhadol odraz puku od mantinelu po nahodení.

Puk sa dostal presne k útočníkovi Montrealu Paulovi Byronovi, ktorý pred odkrytou bránkou nezaváhal.

Frustrovaný Hellebuyck po inkasovanom góle ostal sedieť na ľade a neskôr si hnev vybil na hokejke, ktorou sa zahnal po vlastne bránke.

Napriek chybe pomohol Columbusu k výhre 4:2. Svojmu tímu bol oporou a pripísal si 36 úspešných zákrokov.

"Trochu sa hnevám, pretože som nad tým odrazom nemal kontrolu," povedal pre nhl.com Hellebuyck.

"Príbeh zlých odrazov v tomto roku len pokračuje. Nemôžem si to už dovoliť, bude to moje hlavné zameranie," dodal.

Jarry odčinil slabý výkon aj so šťastím

Veľké šťastie mal zasa brankár Pittsburghu Tristan Jarry. V prečíslení sa naňho rútila nebezpečná dvojica Rangers Mika Zibanejad a Čech Filip Chytil.

Zibanejad zaujal pred mesiacom, keď v jednej tretine dosiahol šesť bodov. V zápase zo štvrtka na piatok však nevyužil stopercentnú príležitosť.

Chytil na seba naviazal obrancu Pittsburgu aj Jarryho a spoluhráča poslal do vynikajúcej príležitosti. Zibanejad mal pred sebou úplne prázdnu bránku, ale netrafil ju.

Jarry pomohol Pittsburghu k triumfu 4:2, keď kryl celkovo 22 striel. Spomínaná šanca Zibanejada sa ani nerátala ako strelecký pokus.

Dvadsaťpäťročný Jarry v zápase zneškodnil nájazd Chrisa Kreidera. Kanadský brankár odčinil slabý výkon z predchádzajúceho zápasu, keď v prvej tretine dostal z jedenástich striel hneď štyri góly a musel striedať. Rangers vtedy vyhrali 8:4.

Domov»Hokej»NHL»Za babráka bol iba chvíľu. Brankár daroval gól, ale potom bol ako stena