Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. júl 2020 o 19:39

Lazio ťahá sériu prehier.

RÍM. Futbalisti Juventusu Turín zvýšili svoj náskok na čele talianskej ligy na osem bodov. V sobotňajšom dueli 32. kola remizovali doma s Atalantou Bergamo 2:2 a prerušili deväťzápasovú víťaznú sériu svojho súpera v Serie A.

Juventus získal k dobru ďalší bod na svojho prenasledovateľa Lazio Rím, ktorý podľahol doma Sassuolu 1:2.

Atalanta stratila v Turíne vôbec prvé body po reštarte súťaže, hoci siahala na víťazstvo.

Domácich od prehry zachránili dva premenené pokutové kopy Cristiana Ronaldo po rukách súpera v šestnástke, druhým stanovil konečné skóre v 90. minúte.

Atalanta je v tabuľke tretia, o bod za Laziom a o dva pred Interom Miláno, ktoré má zápas k dobru.

Lazio zakoplo doma so Sassuolom (1:2) a pripísalo si už tretiu prehru v sérii.

Pod výhru hostí sa podpísal aj slovenský reprezentant Lukáš Haraslín, ktorý vybehol na ihrisko v 68. minúte. V domácom drese nastúpil v 83. minúte jeho krajan Denis Vavro.

Hráči piateho AS Rím zvíťazili na pôde predposlednej Brescie 3:0 a ukončili trojzápasovú sériu prehier. V základnej zostave domácich nastúpil Nikolas Špalek, ktorý hral do 78. minúty.

/Nikolas Špalek za domácich do 78. min/

• Juventus Turín - Atalanta Bergamo 2:2 (0:1)

Góly: 55. a 90. Ronaldo (oba z 11m) - 16. Zapata, 81. Malinovskij

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Dve penalty, dva góly. Ronaldo zariadil Juventusu bod, došlo aj k slovenskému súboju