Škriniar pri demolácii Beneventa, Ibrahimovič zlyhal pri penalte

Zlatan Ibrahimovič.
Zlatan Ibrahimovič. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. jan 2021 o 17:05

Pozrite si sobotňajšie výsledky Serie A.

RÍM. V sobotňajšom zápase 20. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazili hráči AC Miláno na ihrisku Bologne 2:1.

Líder tabuľky tak odskočil mestskému rivalovi Interu na päť bodov, ten ale večer na San Sire zdolal Benevento Calcio 4:0 a tak je rozdiel medzi oboma milánskymi veľkoklubmi stále dvojbodový.

Skóre otvoril v 26. minúte chorvátsky stredopoliar Ante Rebič, ktorý poslal za chrbát brankára neúspešný pokutový kop Zlatana Ibrahimoviča.

V 55. minúte zvýšili hráči AC na 2:0 zásluhou premeneného pokutového kopu Francka Kessieho.

Domáci korigovali výsledok deväť minút pred koncom riadneho hracieho času v podobe presného zásahu Andreu Poliho.

Inter išli do vedenia už v 7. minúte, keď si dal vlastný gól Riccardo Improta. V druhom dejstve na 2:0 zvýšil Lautaro Martinez a dvoma gólmi stanovil výsledok belgický útočník Romelu Lukaku.

Slovenský obranca domácich Milan Škriniar nastúpil v základnej zostave a hral do 74. minúty.

Majstrovský Juventus Turín zvíťazil v Janove nad Sampdoriou 2:0 a vystriedal AS Rím na tretej priečke tabuľky.

Mužstvo okolo Cristiana Ronalda udrelo už po dvadsiatich minútach hry, keď poslal loptu do odkrytej bránky Federico Chiesa. V prvej minúte nadstaveného času poistil víťazstvo striedajúci Aaron Ramsey.

Serie A - 20. kolo:

FC Bologna - AC Miláno 1:2 (0:1)

Góly: 81. Poli - 26. Rebič, 55. Kessie

Sampdoria Janov - Juventus Turín 0:2 (0:1)

Góly: 20. Chiesa, 90.+1 Ramsey

Inter Miláno - Benevento Calcio 4:0 (1:0)

Góly: 67. a 78. Lukaku, 7. Improta (vlastný), 57. Martinez

/Milan Škriniar (Inter) hral do 74. min./

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Škriniar pri demolácii Beneventa, Ibrahimovič zlyhal pri penalte