Nemec Maximilian Schachmann. (Autor: TASR/AP)

1.Maximilian SchachmannNemeckoBora-Hansgrohe4:03:55 h
3.Jakob FulgsangDánskoAstana+ 1 s
4.Adam YatesV. BritániaMitchelton-Scott+ 1 s
5.Marc HirschiŠvajčiarskoSunweb+ 9 s
6.Emanuel BuchmannNemeckoBora-Hansgrohe+ 9 s

ARRIGORRIAGA. Nemec Maximilian Schachmann vo farbách tímu Bora-Hansgrohe ovládol koncovku štvrtej etapy na pretekoch Okolo Baskicka, ktorá viedla z mesta Vitoria-Gasteiz a po 163,6 kilometri vyvrcholila v Arrigorriage.

Schachmann v závere prešprintoval Slovinca Tadeja Pogačara zo zoskupenia UAE Team Emirates, tretí finišoval Dán Jakob Fuglsang (Astana).

Dvadsaťpäťročný Schachmann vyhral už tretiu etapu na tohtoročnom Baskicku a zvýšil náskok na čele celkového poradia na 51 sekúnd.

Druhý je po štvrtku jeho tímový kolega Rakúšan Patrick Konrad. Na tretiu priečku klesol a na lídra stráca 52 sekúnd Španiel Ion Izagirre (Astana).

Slovensko v pretekoch, ktoré patria do prestížnej kategórie WorldTour, nemá zastúpenie.

6.Emanuel BuchmannNemeckoBora-Hansgrohe+ 1:10 min
Domov»Cyklistika»Schachmann vyhral v Baskicku aj štvrtú etapu, Bora dominuje v celkovom hodnotení