1.Jelle WallaysBelgickoLotto Soudal3:57:03 h
7.Ion Aberasturi IzagaŠpanielskoEuskadi - Murias+ 0 s
8.Tom van AsbroeckBelgickoEducation First - Drapac+ 0 s
9.Giacomo NizzoloTalianskoTrek-Segafredo+ 0 s
10.Ryan GibbonsJARDimension Data+ 0 s

LLEIDA. Hneď v úvodných kilometroch trate zaútočila z pelotónu trojica cyklistov. Wallays, Byström a Holanďan Jetse Bol (Burgos-BH) sa vpredu pravidelne striedali, ale na rovine bez jediného kategorizovaného kopca si nedokázali vypracovať výraznejší náskok.

Ich odstup od balíka bol maximálne trojminútový, vďaka čomu prešli pokope rýchlostnou prémiou v Monzóne (60 km pred cieľom), kde triumfoval Wallays.

Vedúca trojica sa rozpadla na méte siedmich kilometroch pred cieľom, keď stratil kontakt Bol. Pelotón v závere podcenil situáciu a ešte 1 500 metrov pred páskou strácal na unikajúcu dvojicu až 20 sekúnd.

Preto sa nekonal žiaden hromadný dojazd.

Z hlavnej skupiny zaútočil Peter Sagan, ale napriek obrovskej snahe na cieľovej rovinke do mierneho stúpania nedokázal dostihnúť víťazného Wallaysa a napokon obsadil tretie miesto tesne za zadným kolesom Byströma.

Domov»Cyklistika»Vuelta a Espaňa»VIDEO: Peter Sagan skončil tretí v 18. etape na Vuelta a Espaňa 2018