PSG má stále šancu na double, pohárové finále režíroval Mbappé

Moise Kean (vľavo) a Kylian Mbappé sa tešia z gólu.
Moise Kean (vľavo) a Kylian Mbappé sa tešia z gólu. (Autor: TASR/AP)

Francúz strelil gól a na ďalší prihral.

Francúzsky pohár - finále

AS Monako - Paríž St. Germain 0:2 (0:1)

Góly: 19. Icardi, 81. Mbappé

PARÍŽ. Futbalisti Paríža Saint Germain po štrnásty raz získali francúzsky pohár. V stredajšom finále zdolali AS Monako 2:0.

Parížania sa na Stade de France ujali vedenia v 19. minúte, keď Kylian Mbappé prihral loptu voľnému Maurovi Icardimu a ten ju doklepol do odkrytej siete.

Gólu predchádzala veľká chyba jedného z obrancov Monaka, ktorý stratil loptu pred vlastnou šestnástkou.

Na ďalší presný zásah sa čakalo do 81. minúty. Ángel di Maria potiahol loptu okolo niekoľkých protihráčov, prestrčil ju Mbappému a ten pred brankárom nezaváhal.

PSG môže stále získať domáce double, v lige figuruje pred posledným kolom na druhom mieste tabuľky o bod za Lille.

Domov»Futbal»Francúzsko»Coupe de France»PSG má stále šancu na double, pohárové finále režíroval Mbappé