Milwaukee viedlo o 21 bodov, vyhralo len o tri. Utah druhýkrát zdolal Clippers

Momentka zo zápasu Utah Jazz - LA Clippers.
Momentka zo zápasu Utah Jazz - LA Clippers. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|11. jún 2021 o 07:15 (aktualizované 11. jún 2021 o 10:45)

V zápase Milwaukee - Brooklyn nedal ani jeden z tímov 90 bodov.

NEW YORK. Basketbalisti Milwaukee Bucks zvíťazili v piatok v 3. zápase semifinále Východnej konferencie zámorskej NBA doma nad Brooklynom Nets 86:83 a znížili stav série na 1:2.

Bucks viedli v 1. štvrtine už o 21 bodov, o náskok síce prišli, no v závere dokázali dotiahnuť duel do víťazného konca.

Khris Middleton zaznamenal 35 bodov a 15 doskokov, Giannis Antetokounmpo pridal 33 bodov a 14 doskokov. V drese Nets sa najviac darilo Kevinovi Durantovi s 30 bodmi.

"Na konci dňa sme si zachovali pokoj, verili sme si, dokázali sme sa udržať v zápase a nakoniec sme zvíťazili," uviedol Antetokounmpo.

Brooklyn nemohol opäť počítať so zraneným Jamesom Hardenom.

"Obe mužstvá hrali neuveriteľne v defenzíve. Oni mali osem blokov, my sme osemkrát ukradli loptu, takže to bol tesný zápas. Oni však dali v závere viac bodov," uviedol Durant.

Hráči Utahu zvládli aj druhý zápas semifinále Západnej konferencie a v sérii s Los Angeles Clippers vedú 2:0. V piatkovom stretnutí zvíťazili doma 117:111.

Donovan Mitchell nazbieral 37 bodov, Rudy Gobert predviedol 20 doskokov a pridal 13 bodov.

"Bojovali sme až do konca. Títo chalani sú tvrdí, nikdy sa nevzdajú. Vieme, že každý večer to bude boj celých 48 minút," uviedol Gobert.

NBA - 2. kolo play off - 11. jún:

Milwaukee - Brooklyn 86:83

/stav série: 1:2/

Najviac bodov: Middleton 35 (15 doskokov), Antetokounmpo 33 (14 doskokov), Holiday 9 - Durant 30 (11 doskokov), Irving 22, Brown 16 (11 doskokov)

Utah - LA Clippers 117:111

/stav série: 2:0/

Najviac bodov: Mitchell 37, Clarkson 24, Ingles 19 - Jackson 29, George 27 (10 doskokov), Leonard 21

Domov»Halové športy»Basketbal»Milwaukee viedlo o 21 bodov, vyhralo len o tri. Utah druhýkrát zdolal Clippers