Petra Vlhová v 1. kole slalomu v Semmeringu.
Petra Vlhová v 1. kole slalomu v Semmeringu. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|29. dec 2022 o 16:12

Pozrite si jazdu Petry Vlhovej v 1. kole slalomu v Semmeringu.

SEMMERING. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila po prvom kole štvrtkového nočného slalomu Svetového pohára na piatom mieste.

V rakúskom Semmeringu vedie o 72 stotín sekundy Američanka Mikaela Shiffrinová pred Švédkou Annou Swennovou-Larssonovou.

Vlhová za víťazkou zaostala o 1,01 s. Tretia je Shiffrinovej krajanka Paula Moltzanová (+ 0,79).

Pozrite si Vlhovej jazdu v prvom kole slalomu v Semmeringu.

Vlhová štartujúca s číslom 2 predviedla na rytmickej trati aktívnu jazdu bez výraznejších zaváhaní. V cieli bola o 63 stotín rýchlejšia ako Slovinka Ana Buciková, na prvej priečke sa však dlho neohriala.

"Nebolo to najlepšie, nešla som moju jazdu. Trochu som sa trápila, snažila som sa, ale nakoniec je z toho piate miesto.

Boli tam zmeny rytmu, ale trať bola dobrá, aj podmienky. Bolo však treba ísť do toho trochu ináč. Som šťastná, že prišlo toľko slovenských fanúšikov. Budem sa snažiť ich potešiť," uviedla Vlhová pre RTVS.

Druhé je na programe o 18.30 h.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»VIDEO: Líderkou bola iba krátko. Vlhová sa v Semmeringu trochu trápila