Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Petra, dávaj, dávaj. Vlhová mala zmiešané pocity, teší sa na super-G

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. (Autor: Marco Trovati TASR/AP)
Pavol Spál|25. jan 2020 o 12:58

Slovenka hodnotí sobotňajšie preteky.

BRATISLAVA, BANSKO. Keď sa po štarte spustila z kopca, členovia jej tímu hlasne zarevali: "Petra, dávaj, dávaj."

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v sobotu vo svojom druhom zjazde sezóny Svetového pohára v bulharskom Bansku skončila jedenásta.

„Určite som sa chcela umiestniť lepšie po včerajšku, alebo byť aspoň rýchlejšia. Ale jedenáste miesto je fajn, keďže som šla len druhý zjazd v sezóne,“ uviedla Vlhová v rozhovore pre RTVS.

V piatok skončila šiesta

Mala trochu zmiešané pocity. V piatok totiž pri svojom tohtosezónnom debute v zjazde obsadila šieste miesto.

„Na jednej strane som spokojná, na druhej mi je ľúto, že som nešla tak ako včera,“ tvrdila. Odštartovala sľubne, resty nabrala najmä pred tretím medzičasom.

Druhý zjazd - Bansko: Najlepšie momentky: fotogaléria

25.1.2020

„Dovtedy to nebolo až také zlé, ale od druhého traverzu som v dolnej časti už nešla v ideálnej stope,“ priznala slovenská lyžiarka.

Opäť štartovala s vysokým číslom - 31.

„Mala som trošku problém a bojovala som s traťou. Viac sa rozbíjala, najmä v traverzoch bolo veľmi veľa hrbov,“ vysvetľovala.

Jej budúci méta je zrejmá, byť všestranná. A univerzálna. Chce uspieť na viacerých frontoch. Jej veľká rivalka Mikaela Shiffrinová z USA je priekopníčkou v tom, že dokáže vyhrať čokoľvek.

(VIDEO: Jazda a reakcia Petry Vlhovej - počkajte, kým sa video načíta)

V zjazde naznačila potenciál

Vlhová je absolútnou svetovou triedou v klasickom aj obrovskom slalome, ale aj v zjazde naznačila svoj potenciál. V piatok siahala na víťazstvo a skončila šiesta.

Zjazdu sa doteraz príliš nevenovala. V sobotu absolvovala v tejto disciplíne iba tretie preteky v kariére v rámci Svetového pohára.

"Nevadí, musím trošku potrénovať, bude to lepšie,“ verí fenomenálna lyžiarka.

V Bansku zaostala za víťazkou Elenou Curtoniovou o 1,25 sekundy. Talianky ovládli celé pódium, druhá skončila Marta Bassinová (+0,10) a tretia bola Federica Brignoneová (+0,14).

Vlhovej veľká rivalka Shiffrinová skončila na štvrtom mieste.

V nedeľu čaká Vlhovú ďalšia disciplína - super-G. „Teším sa, bude to viac k obrovskému slalomu. Tam síce nemáme tréning pred, bude dôležité si urobiť dobrú prehliadku. Dám do toho maximum,“ dodala.

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články