Petra Vlhová na MS v zjazdovom lyžovaní 2023.
Petra Vlhová na MS v zjazdovom lyžovaní 2023. (Autor: TASR)
Sportnet|18. feb 2023 o 15:33

Slovenskej lyžiarke v dolnej časti chýbala potrebná rýchlosť. Pozrite si jej jazdu.

MÉRIBEL. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila 5. miesto v slalome na MS v zjazdovom lyžovaní 2023.

Obhajkyňa striebornej medaily v tejto disciplíne z talianskej Cortiny D´Ampezzo 2021 si tak udržala svoju pozíciu z 1. kola.

Senzačný titul získala Kanaďanka Laurence St-Germainová, ktorá bola po prvej jazde tretia.

Američanka Mikaela Shiffrinová nepotvrdila vedúcu pozíciu z 1. kola a skončila druhá so stratou 0,57 s, bronz si vybojovala Nemka Lena Dürrová (+ 0,69 s).

Vlhová zaostala za víťazkou v súčte dvoch kôl o 0,85 s, v 2. kola mala 18. najlepší čas. Shiffrinová mala až 29. čas.

Vlhová podobne ako v 1. kole predviedla rytmickú jazdu, ale volila menej riskantnú širšiu stopu.

Na druhom medzičase ešte viedla o 0,28 s, no dolu jej chýbala potrebná rýchlosť a v cieli sa zaradila na priebežnú druhú priečku o 14 stotín za Nórku.

Pozrite si Vlhovej jazdu v 2. kole slalomu na MS v zjazdovom lyžovaní 2023.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»VIDEO: Vlhová predviedla rytmickú jazdu, ale menej riskovala. Od pódia bola 16 stotín