00:33:00+ 00:01:00
106
Peter Sagan
00:36:04+ 00:04:04

BRATISLAVA. Slovinský cyklista Tadej Pogačar sa stal víťazom 5. etapy na Tour de France 2021. Obhajca žltého dresu najlepšie zvládol individuálnu časovku na 27 kilometrov, v ktorej dosiahol čas 32:00 minúty.

Na druhom mieste skončil švajčiarsky časovkársky špecialista Stefan Küng a poradie na stupňoch víťazov doplnil Dán Jonas Vingegaard.

Pogačar vyhral aj predošlú časovku na Tour de France. Vlani rozhodol v 20. etape o svojom celkovom triumfe na úkor krajana Primoža Rogliča. Pre 22-ročného cyklistu to bolo prvé víťazstvo v časovke v rámci tejto sezóny.

Oddychový deň pre Sagana

Slovenský cyklista Peter Sagan v boji proti chronometru nebojoval o popredné priečky a šetril sily do ďalšieho priebehu Tour. Na víťazného pretekára stratil 4:04 minúty a napokon ho klasifikovali na 106. mieste.

Priebežné poradia na Tour de France 2021

ŽLTÝ  ZELENÝ BODKOVANÝ BIELY TÍMOVÁ KLASIFIKÁCIA

"Je to časovka, preto to beriem takmer ako oddychový deň. Úplne oddýchnuť sa však nedá. Čo sa týka mojich prvých dní na Tour, škoda toho pádu. Mohol som tam získať nejaké body, ale stále som tam.

Je nás v hre stále dosť šprintérov. Keď sa na to však bližšie pozriem, najväčší moji súperi v boji o zelený dres budú Matthews a Colbrelli," uviedol Sagan ešte pred štartom časovky pre RTVS.

Pogačarovi vyšlo počasie a nerobil chyby

Holanďan Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) neprišiel o líderskú pozíciu v pretekoch. Životný výkon a piate miesto v najdlhšej časovke v jeho kariére mu zabezpečili stále osemsekundový náskok pred Pogačarom.

Pred stredajšou etapou mal pred skvelým Slovincom k dobru 39 sekúnd. Tretí je Belgičan Wout van Aert (Jumbo-Visma) s mankom 30 sekúnd.

"Rád by som si dnes obliekol žltý dres, ale Mathieu van der Poel bol skvelý. Napriek tomu to bol aj pre mňa skvelý deň. Neurobil som takmer žiadne chyby. Mal som aj dobré počasie, ale viacerí jazdci predo mnou museli ísť na mokrú cestu.

Ja som však mal perfektné podmienky aj vyhovujúcu teplotu. Hlavný cieľ bol nestratiť veľa času. Nielen že som ho splnil, ale som aj niečo získal," uviedol Tadej Pogačar na webe CyclingNews.com.