Zápas slovenského tenistu prerušil alarm, prestávku využil netradične

Radosť Norberta Gombosa.
Radosť Norberta Gombosa. (Autor: TASR)
Viktor Kiššimon|18. feb 2020 o 17:43

Zaujal aj parádny úder jeho súpera.

MARSEILLE, BRATISLAVA. Hrá sa druhý set zápasu prvého kola turnaja ATP v Marseille. Za stavu 2:3 podáva slovenský tenista Norbert Gombos.

Nad Talianom Jannikom Sinnerom vedie 15:0. Priamym bodom z podania zvyšuje náskok na 30:0 a v tom okamihu sa začne celou halou ozývať bezpečnostný alarm.

Znechutenie vystriedal úsmev

V prvej chvíli je Slovák, ktorý sa do hlavnej súťaže dostal cez náročnú kvalifikáciu, nečakanou prestávkou znechutený. Ale o niekoľko sekúnd neskôr sa už usmieva a podáva raketu zberačovi loptičiek.

To isté urobí aj jeho súper a diváci môžu sledovať exhibičnú vsuvku.

Obaja malí tenisti si krátku chvíľu slávy veľmi užívali a hráči si za toto gesto vyslúžili pochvalu komentátora.

Duel museli na niekoľko minút prerušiť. Zdalo sa, že prestávka Gombosovi pomôže zastaviť rozbehnutého Taliana, ktorý patrí medzi najväčšie talenty súčasného tenisu.

Má len 18 rokov a vo svetovom rebríčku ATP je zatiaľ najvyššie v kariére na 68. mieste.

V zápase proti Gombosovi zaujal parádnym úderom ešte v prvom sete. Po smeči Slováka sa mu podarilo trafiť loptičku spôsobom, že na ňu Gombos nedokázal reagovať.

Gombos prežíva vydarený úvod

Prvý set nad Gombosom vyhral 6:4. V druhom Slovák zabojoval, ale nepremenil ani jeden zo šiestich brejkbalov a v tajbrejku nevyužil sľubný náskok 4:1.

Skrátenú hru prehral 2:7 a s turnajom sa rozlúčil.

Dvadsaťdeväťročný Slovák napriek tomu prežíva jeden z najvydarenejších úvodov sezóny v kariére. Na grandslamovom Australian Open sa po prvý raz prebojoval z kvalifikácie do hlavnej súťaže.

V prvom kole prehral v päťsetovej bitke so Španielom Alejandrom Davidovichom Fokinom.

Atakuje elitnú stovku

Spod austrálskeho slnka sa presunul pod strechy európskych halových turnajov do Francúzska.

V Montpellieri vyhral nad 29. hráčom sveta Pablom Careňom Bustom a vzápätí vyradil aj fínsky supertalent Emila Ruusuvuoriho.

Vo štvrťfinále odohral vyrovnaný zápas proti neskoršiemu víťazovi domácemu Gaelovi Monfilsovi.

Aj preto Gombos atakuje hranicu najlepšej svetovej stovky. Momentálne je 102. priečke, najvyššie bol v októbri 2017 na 80. mieste.

Domov»Tenis»Zápas slovenského tenistu prerušil alarm, prestávku využil netradične