Zdeno Chára a Zack MacEwen sa pobili v NHL.
Zdeno Chára a Zack MacEwen sa pobili v NHL. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. jan 2022 o 09:30

Keď sa Chára prvý raz pobil v NHL, jeho dnešný súper mal jeden rok.

NEW YORK. Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili v noci na stredu v NHL na ľade Philadelphie 4:3 po samostatných nájazdoch.

A slovenský obranca Zdeno Chára ešte predtým vyhral na ľade inú bitku s útočníkom Zackom MacEwenom.

Chára sa do bitky s MacEwenom pustil po tom, ako útočník Flyers v strede klziska nebezpečne atakoval Scotta Mayfielda.

Najvyšší a najstarší muž NHL mal v súboji jasne navrch a bitka netrvala dlho, pretože Chára svojmu súperovi nasadil pravý hák.

Štyridsaťštyriročný bek sa po direkte do tváre súpera presvedčil, či je 25-ročný Kanaďan v poriadku.

"Vidíte ako sa ho pýta, či je OK? Je to neuveriteľné športové gesto od budúceho člena Siene slávy," povedal komentátor zápasu, bývalý brankár NHL Kevin Weekes, na adresu slovenského hokejistu.

Chára sa v tejto sezóne pobil v NHL už štvrtýkrát. Podľa USA Today zhodil v najlepšej lige na svete prvýkrát rukavice v roku 1997, keď mal jeho terajší súper MacEwen jeden rok.

Chára odohral v drese Islanders 16:18 min, vyslal dve strely na bránku, pripísal si mínusku a odsedel sedem trestných minút. V tretej tretine dostal po bitke päťminútový trest.

Flyers natiahli sériu prehier už na deväť duelov. O víťazstve Islanders rozhodol až v deviatej sérii nájazdov Oliver Wahlstrom.

Domov»Hokej»NHL»Cháru po bitke v NHL chvália. Neuveriteľné športové gesto, vravel komentátor