Chára sa znova pobil, Montreal konečne vyhral v základnom čase

Zdeno Chára (vpravo) a Zack MacEwen (vľavo) v pästnom súboji. (Autor: SITA)
Oh my Hockey|19. jan 2022 o 06:50 (aktualizované 19. jan 2022 o 07:30)

Pozrite si prehľad zápasov NHL.

NEW YORK. Do nočných zápasov NHL nastúpili dvaja slovenskí obrancovia.

Zdeno Chára sa opäť pobil. Nepáčil sa mu hit na jeho spoluhráča a preto sa ho neváhal zastať. Jeho súperom bol Zack MacEwen, ktorý bitku s najstarším hráčom ligy prehral.

Po súboji si komentátori pochvaľovali Chárovho športového ducha, ktorý sa uistil, že MacEwen je po tvrdej rane v poriadku.

Za Washington nastúpil Martin Feherváry. Bol druhým najvyťažovanejším obrancom Washingtonu, odohral takmer 21 minút. Proti Winnipegu mal dve strely a dva plusové body.

Andrej Sekera a Jaroslav Halák boli zo svojich zápasov vyradení pre covid. Adam Ružička bol len náhradník.

Montreal konečne vyhral v riadnom hracom čase

Kanadský tím v noci zdolal Dallas 5:3. Bolo to ich prvé víťazstvo po sérii šiestich prehier. Čakali naň viac ako mesiac, naposledy 17. decembra porazili po nájazdoch Philadelphiu.

Ich doposiaľ posledné víťazstvo v riadnom hracom čase prišlo ešte 28. novembra proti Pittsburghu, keď vyhrali 6:3.

Odvtedy prehrali 13 zápasov a raz vyhrali po nájazdoch.

V nočnom dueli ich podržal brankár Montembeault. Pripísal si až 48 úspešných zákrokov. Chytil 94,1 % striel.

Dva góly strelil center Christian Dvorak.

Nájazdy len potvrdili mizériu Philadelphie

Zápas New Yorku Islanders a Philadelphie bol veľmi vyrovnaný. Každá tretina skončila stavom 1:1 a nakoniec sa išlo až do nájazdov.

Tam boli jasne dominantní brankári. Chytili 17 nájazdov za sebou. O víťazstve Islanders rozhodol až Oliver Wahlstrom v deviatej sérii.

Philadelphia zažíva krízu. Prehrali už deväť zápasov v rade. Ani raz počas tejto série nestrelili viac ako dva góly.

"Prehrávanie smrdí, nedá sa to povedať ináč," hovoril ich tréner Mike Yeo. "Je to náročné, pretože vidíme snahu našich hráčov, blokovali strely, bojovali jeden za druhého. Myslím, že v mnohých oblastiach hry sme boli silní. Musíme ostať sústredení a motivovaní.

Nemáme inú možnosť, iba zlepšovať sa."

Na výhru stačili štyria obrancovia

Tampa Bay sa v noci popasovala s tímom Los Angeles Kings, vyhrala 6:4. Podarilo sa im to napriek tomu, že za nich nastúpili iba štyria zadáci. Všetci z nich odohrali viac ako 25 minút.

Victor Hedman odohral 32 minút a 37 sekúnd, Ryan McDonagh mal 29 minút a 18 sekúnd, Michail Sergačov odohral 27 minút a 38 sekúnd a Cal Foote 25 minút a 19 sekúnd.

Zdá sa, že Tampu to ani neoslabilo. Každý, okrem posledného menovaného, si pripísal aspoň bod. Hedman ich mal dokonca tri - za dva góly a asistenciu.

Táto situácia nastala pre zranenia ďalších obrancov tímu. Erik Černák a Zach Bogosian majú poranenie v dolnej časti tela. Čech Jan Rutta nehral z dôvodu nešpecifikovaného zranenia.

NHL - základná časť - 19. január:

Boston - Carolina 1:7 (1:5, 0:0, 0:2)

Góly: 12. Bergeron (Pastrňák, McAvoy) – 4. T. Teräväinen (Slavin, A. DeAngelo), 7. Kotkaniemi (A. Svečnikov, Fast), 12. Slavin (Slavin, Stepan), 17. Jarvis, 17. Stepan (Martinook), 44. Slavin (A. DeAngelo, T. Teräväinen), 48. A. Svečnikov (Aho, A. DeAngelo)

Brankári: Rask 7/12, Ullmark 20/22 - Andersen 31/32

Ottawa - Buffalo 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 28. Batherson (Stützle, Chabot) – 13. Cozens (Tuch, Butcher), 51. Jankowski, 60. Tuch (Cozens, J. Skinner)

Brankári: Forsberg 29/31 - Houser 43/44

Philadelphia - New York Islanders 3:4 sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 15. J. van Riemsdyk (York, Giroux), 34. Konecny (Lindblom, Laughton), 45. Giroux (Atkinson, Farabee) – 3. Salo (Barzal, Parise), 34. Bailey (Beauvillier, Pelech), 56. Cizikas (Mayfield, Clutterbuck), rozh. náj. Wahlstrom

Brankári: Hart 28/31 - Varlamov 31/34

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 16 minút a 18 sekúnd, nebodoval, pripísal si 7 trestných minút, dve strely na bránu, hit a blok/

Washington - Winnipeg 4:3 pp (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 17. Ovečkin (Hathaway), 25. D. Orlov (McMichael, Eller), 45. Protas (J. Schultz, T. Wilson), 61. T. Wilson (Kuzněcov, D. Orlov) – 2. Connor (Copp, Scheifele), 3. Perfetti (Dubois, Connor), 59. Dubois (Lowry, Scheifele)

Brankári: Vaneček 30/33 - Hellebuyck 27/31

/Martin Feherváry (Washington) odohral 20 minút a 59 sekúnd, pripísal si dva plusové body, dve strely na bránu, hit a blok/

Nashville - Vancouver 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 23. Tomasino (A. Carrier, Tolvanen) – 28. Elias Pettersson (Podkolzin, Höglander), 44. Boeser (J. T. Miller, Q. Hughes), 53. Lammikko (Motte)

Brankári: Rittich 21/24 - Demko 31/32

/Jaroslav Halák (Vancouver) v zápase nenastúpil, je umiestnený na Covid protokole)

Dallas - Montreal 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)

Góly: 37. Peterson (Pavelski), 44. Seguin (Hanley, Gurianov), 59. Pavelski (Seguin, Hintz) – 28. Dvorak (Toffoli, Suzuki), 28. Pezzetta (Evans, Lehkonen), 42. Toffoli (Suzuki), 43. Dvorak, 45. Josh Anderson (Drouin, R. Pitlick)

Brankári: Oettinger 14/19 - Holtby 3/3 - Montembeault 48/51

/Andrej Sekera (Dallas) nenastúpil, je zapísaný na Covid protokole/

Calgary - Florida 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 5. R. Andersson (J. Gaudreau, M. Tkachuk), 12. Coleman (Mangiapane, Backlund), 37. Monahan (J. Gaudreau), 44. M. Tkachuk (E. Lindholm, J. Gaudreau), 47. Monahan (J. Gaudreau, M. Tkachuk) – 33. S. Bennett (Marchment, Verhaeghe)

Brankári: Markstrom 28/29 - Knight 26/31

/Adam Ružička (Calgary) do zápasu nenastúpil/

Los Angeles - Tampa Bay 4:6 (0:1, 3:2, 1:3)

Góly: 29. B. Lizotte, 32. Iafallo, 37. Kaliyev (Durzi, Kupari), 60. Danault (Arvidsson) – 14. Hedman, 34. Kučerov (Hedman, Stamkos), 35. Bellemare (M. Joseph), 51. Hedman (Kučerov, B. Point), 56. M. Joseph (McDonagh), 58. Stamkos (Killorn)

Brankári: Petersen 19/24 - Vasilevsij 32/36