Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
Jerguš Radačovský|7. mar 2021 o 08:25

Slovenský útočník prihrával aj s kolenami na ľade.

BRATISLAVA. Slovenský hokejista Tomáš Tatar má za sebou najúspešnejší zápas v tejto sezóne NHL.

Montreal Canadiens nedal šancu hráčom Vancouveru Canucks, ktorých zdolal 7:1. Tatar pomohol k demontáži súpera troma asistenciami.

Slovák strávil na ľade 14:12 minúty a zaznamenal tri plusové body. Po skvelom výkone ho vyhlásili za druhú hviezdu zápasu.

V tejto sezóne dosiahol prvý trojbodový zápis. Doteraz bodoval viac než raz iba v jednom dueli.

V úvode sezóny strelil dva góly proti Edmontonu. V 22 zápasoch získal 15 bodov za 5 gólov a 10 asistencií.

Tatar v noci nastúpil v prvej formácii, ktorá bola mimoriadne úspešná. Dohromady dosiahla až deväť bodov.

Okrem troch prihrávok Tatara sa dvoma gólmi a asistenciou blysol Brendan Gallagher, dve asistencie zaznamenal Phillip Danault a jednu pridal obranca Shea Weber.

Tatar bol v druhej tretine pri prvom góle Gallaghera na 3:0, keď tečoval puk, ktorý sa dostal na Danaulta. Ten skvele našiel opäť Gallaghera.

O tri minúty neskôr si rovnakí hráči zopakovali pozície. Tatar ukázal pri mantineli veľkú bojovnosť a nenechal sa odzbrojiť dvoma protihráčmi. Opäť dostal puk na Danaulta a ten na Gallaghera.

Slovenský útočník sa ukázal aj pri poslednom góle Montrealu, keď výrazne zabojoval za bránkou súpera a presne našiel na modrej čiare obrancu Jeffa Petryho, ktorý prestrelil brankára.

Tatar prihrával už v poslednom momente s oboma kolenami na ľade, keďže ho už atakoval brániaci hráč.

Zápas hneď v úvodnej tretine priniesol aj bizarný moment. Center Montrealu Jesperi Kotkaniemi v útočnom pásme len nahadzoval puk za bránku, ale jeho odraz všetkých prekvapil.

Najviac však brankára Vancouveru Connora Hellebyucka, ktorý ho už čakal za bránkou.

Namiesto toho sa puk odrazil hneď pred ňu, kde práve stál Josh Anderson. Ten bez problémov skóroval do prázdnej bránky.

"Chcel som zrýchliť tempo v náš prospech. Takáto vec sa nestáva príliš často. Je poľutovaniahodné, že puk išiel priamo na Andersona," povedal pre nhl.com Helebyuck.

Domov»Hokej»NHL»Tatarovi nezobrali puk ani dvaja hráči, jeho formácia bola nezastaviteľná