Washington pokračuje vo víťaznom ťažení, Haláka vyhlásili za tretiu hviezdu

Jaroslav Halák v bránke Boston Bruins. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. mar 2021 o 22:35

Halákovi pokazil radosť jediný inkasovaný gól.

AKTUALIZOVANÉ 29.3. O 8:45

NEW YORK. Hokejisti Bostonu v bránke so Slovákom Jaroslavom Halákom prehrali v noci na pondelok v zámorskej NHL s New Jersey 0:1.

Halák predviedol 28 úspešných zákrokov, prekonal ho iba Kyle Palmieri, ktorý v 17. minúte úspešne tečoval strelu Tya Smitha. Slovenského brankára vyhlásili za tretiu hviezdu stretnutia.

Boston mohol v závere dvakrát vyrovnať

Prvou hviezdou bol jeho náprotivok Mackenzie Blackwood, ktorý zvlikvidoval všetkých 40 striel domácich hráčov. Brankár New Jersey dosiahol premiérové čisté konto v sezóne a celkovo šieste v profiligovej kariére.

Boston podľahol doma New Jersey 0:1 už druhýkrát v priebehu troch týždňov. Frustráciu Bruins prehĺbil aj moment z úplného záveru.

Minútu a desať sekúnd pred koncom sa zdalo, že puk skončil za bránkovou čiarou, pokračovalo sa v zápase a o osem sekúnd neskôr sa situácia zopakovala.

Oba momenty posúdil videorozhodca, no vyrovnávajúci gól Bostonu neprisúdil.

Washington je vo forme

Neuspel ani Dallas so slovenským obrancom Andrejom Sekerom, Stars podľahli doma Floride 1:4. Víťazstvo Panthers zariadil tromi bodmi Jonathan Huberdeau (2+1).

Hostia uspeli aj bez zraneného centra Aleksandra Barkova, navyše pre vážne zranenie nohy nedohral elitný obranca Panthers Aaron Ekblad. Sekera odohral 12 a pol minúty s jednou strelou na bránku.

Washington zvíťazil na domácom ľade nad New Yorkom Rangers 5:4 a dosiahol tretí triumf za sebou a desiaty z uplynulých jedenástich stretnutí.

Slovenský obranca v drese Capitals Zdeno Chára odohral 18:25 minút a pripísal si jeden plusový bod, Richard Pánik strávil na ľade 8:06 minút a zaznamenal dve strely a dva mínusové body.

NHL - základná časť - 29. marec:

Washington - NY Rangers 5:4 (0:0, 3:0, 2:4)

Góly: 31. T. Wilson (J. Vrána), 33. Ovečkin (Oshie, Orlov), 36. T. Wilson (Bäckström, Oshie), 46. Kuzněcov (Hagelin, Hathaway), 52. Oshie (J. Schultz, Orlov) – 47. Blackwell (Fox), 50. Blackwell (Rooney, Di Giuseppe), 53. Lafreniere (J. Gauthier, Rooney), 57. Kreider (R. Strome, Fox)

/obranca Zdeno Chára (Washington) odohral 18:25 min, zaznamenal plusový bod, rozdal štyri bodyčeky a zablokoval jednu strelu/

/útočník Richard Pánik (Washington) odohral 8:06 min, zaznamenal dva mínusové body, dvakrát vystrelil na bránku a rozdal dva bodyčeky/

Detroit - Columbus 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

St. Louis - Anaheim 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Boston - New Jersey 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, kryl 28 z 29 striel, úspešnosť 96,6 percenta/

Dallas - Florida 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 12:27 min, raz vystrelil na bránku a rozdal jeden bodyček/

Chicago - Nashville 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Priebežná tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Washington pokračuje vo víťaznom ťažení, Haláka vyhlásili za tretiu hviezdu