Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Konal ako hlupák, ale to ja tiež, priznal Neymar. Trest bude akceptovať

Neymar. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. sep 2020 o 08:42

Útočník prehodnotil svoje správanie.

PARÍŽ. Brazílsky futbalista Neymar priznal svoju chybu, keď inzultoval Alvara Gonzaleza v nedeľnom ligovom zápase jeho Paríža St. Germain s Olympique Marseille.

Trvá však na tom, že jeho reakcia mala opodstatnenie po tom, ako ho súper rasisticky urazil.

Koronavírus a červená karta

Neymar bol súčasťou potýčky medzi viacerými hráčmi oboch tímov a za napadnutie Gonzaleza bol medzi piatimi vylúčenými v závere nervózneho duelu, v ktorom zvíťazil Olympique 1:0.

Podľa brazílskeho útočníka sa však nechal vyprovokovať a vyzval kompetentných na väčšiu snahu potierať rasizmus.

"Neudržal som sa a dostal červenú za to, že som chcel udrieť niekoho, kto ma urazil. Nemyslím si, že som to mal nechať tak, pretože tí, ktorí by mali konať, nerobia nič. Buď si to nevšimnú alebo ignorujú," povedal Neymar podľa svetových agentúr.

Novú sezónu Ligue 1 nezačal ideálne. V úvodnom zápase chýbal, keďže mal začiatkom septembra pozitívny test na koronavírus a musel absolvovať karanténu.

Hneď vo svojom úvodnom dueli videl červenú kartu a vzhľadom na povahu previnenia ho zrejme čaká aj ďalšia sankcia ako automatická pauza v nasledujúcom dueli.

Marseille: Alvaro nie je rasista

"Akceptujem trest, pretože som mal konať podľa pravidiel. Na druhej strane, aj Gonzalez by mal dostať trest. Ten chlap konal ako hlupák, a ja tiež, keď som sa nechal vyprovokovať. K nášmu športu patrí agresivita, emócie, nadávky a musíte si zachovať chladnú hlavu. Rasizmus a intolerancia sú však neakceptovateľné," priznal.

"Mal som to ignorovať? Neviem. Dnes, už s chladnou hlavou, hovorím asi áno, ale prečo ma rozhodca ignoroval, keď sme ho so spoluhráčmi žiadali o pomoc? Rasizmus je medzi nami a musíme ho zastaviť," uviedol Neymar.

Svojho hviezdneho útočníka sa zastal aj klub. Paríž St. Germain v stanovisku odsúdil rasizmus a vyjadril nádej v rýchle vyšetrenie incidentu.

Naopak, Marseille sa svojho hráča zastalo a vo vlastnom komuniké spochybnilo obvinenia z rasizmu: "Alvaro Gonzalez nie je rasista. Dokazuje to svojím každodenným správaním od príchodu do tohto klubu a môžu to potvrdiť aj jeho spoluhráči."

Súvisiace články