V Česku velebia jeho premenu. Stoch končí zápasy na hranici vyčerpania

Miroslav Stoch (vpravo) si za predvedené výkony vyslúžil v Slavii slová chvály. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|19. apr 2018 o 18:17

Miroslav Stoch zmenil spôsob hry. Krídelník s povesťou problémového hráča začal brániť a opäť strieľa pekné góly. Objaví sa v národnom tíme?

BRATISLAVA. Z českých médií sa na jeho adresu v posledných dňoch hrnie chvála. „Máme slabosť pre hráčov, ktorí sú iní, originálni a ofenzívni. A to Miroslav Stoch určite spĺňa,“ vysvetľoval jeden z českých novinárov.

Stoch bol považovaný za jeden z najväčších talentov, ktorý na Slovensku v ére samostatnosti vyrástol. Mal iba šestnásť, keď debutoval v ligovej Nitre.

Krátko potom prestúpil do akadémie slávnej Chelsea, v juniorke patril medzi najlepších hráčov. Aj ruský miliardár a majiteľ londýnskeho klubu Roman Abramovič ho chválil.

S futbalom prešiel kus sveta, mal nemalé úspechy, rozprávkovo zbohatol. Slávu a peniaze však celkom nezvládol. Prišiel pád a po rôznych peripetiách sa rozhodol minulé leto reštartovať kariéru v Slavii Praha.

V Česku začal perfektne. Zabával divákov kľučkami a parádičkami. Drobnému Slovákovi nikdy bránenie nevoňalo, ale jeho nedostatky sa spočiatku prehliadali.

Keď stratil loptu, nevracal sa dozadu. S rukami v bok čakal, či to zaňho iný spoluhráč ubráni. A postupne nadšenie z neho v Česku vyprchalo. Aj preto, že nedával góly, ktoré sa od neho očakávali. Šli o ňom chýry, že je nenapraviteľný a nezmení sa.

Všetko vyvrcholilo tým, že v Slavii začali uvažovať, že sa ho v zime zbavia. Mnohí tréneri by nad Stochom už lámali palicu, ale to nebol prípad kouča Jindřicha Trpišovského.

Prerobený Stoch už bráni

Moderný tréner prišiel do Slavie koncom decembra minulého roka. A hráča, ktorý má nálepku problémového frajera, postupne presvedčil.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa
Nachádzate sa tu: