Mikaela Shiffrinová sa s tímom teší po triumfe v slalome v Jasnej 2024.
Mikaela Shiffrinová sa s tímom teší po triumfe v slalome v Jasnej 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. jan 2024 o 14:00

Pozrite si video jazdy Petry Vlhovej v 2. kole slalomu v Jasnej.

JASNÁ. Mikaela Shiffrinová triumfovala v nedeľnom slalome v pretekoch Svetového pohára v Jasnej.

Americká lyžiarka zvíťazila pred Chorvátkou Zrinkou Ljutičovou (+ 0,14 s) a Švédkou Annou Swennovou Larssonovou (+ 0,81 s).

Shiffrinová po prvom kole suverénne viedla, menšiu než sekundovú stratu mala len Ljutičová (+ 0,52 s).

Mladá Chorvátka sa najmä vďaka skvelej druhej jazde postarala o drámu, keď na poslednom medzičase viedla Shiffrinová viedla už iba o dve stotiny.

Nakoniec však Američanka ešte našla sily a mohla sa tešiť z tretieho triumfu v rade v slovenskom stredisku s náskokom 14 stotín. Dosiahla aj svoje jubilejné 150. pódium v kariére.

Chorvátska tínedžerka si vybojovala svoje druhé pódiové umiestnenie v kariére, vlani v januári bola tretia v slalome v Špindlerovom Mlyne.

Pozrite si víťaznú jazdu Mikaely Shiffrinovej v 2. kole slalomu v Jasnej 2024.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»VIDEO: Pred cieľom viedla už len o dve stotiny. Pozrite si víťaznú jazdu Shiffrinovej v Jasnej