Martin Odegaard (vľavo) v zápase proti Realu.
Martin Odegaard (vľavo) v zápase proti Realu. (Autor: TASR)
Jakub Benko|7. feb 2020 o 09:41

Martin Odegaard strelil vôbec prvý gól na Santiago Bernabéu.

MADRID. Futbalisti Realu Sociedad sa postarali o najväčšiu senzáciu v rámci pohára Copa del Rey, keď vyradili favorizovaný Real Madrid 4:3.

Zápas bohatý na góly odštartoval presným zásahom v 22. minúte nórsky futbalista Martin Odegaard, keď posielal hostí do prekvapivého vedenia.

Domáci Real pod vedením Zinedina Zidana v druhom polčase inkasoval ďalšie tri góly a aj keď zápas ešte dokázal zdramatizovať, vyrovnať sa futbalistom z Madridu už nepodarilo.

Roky strávil v Holandsku

Pre domácich fanúšikov mohla byť príchuť prehry o to trpkejšia, že Odegaard je stále kmeňovým hráčom Realu.

Dvadsaťjedenročný záložník prišiel do slávneho španielskeho klubu ešte v roku 2014 z nórskeho Strømsgodset za 2,8 milióna eur.

Za Real však nastúpil len v jedinom zápase.

Svoj talent počas nasledujúcej sezóny rozvíjal v záložnom tíme Realu. Jeho ďalším pôsobiskom sa stalo Holandsko. SC Heerenveen získal mladíka na hosťovanie a udržal si ho počas dvoch sezón.

Nateraz najvydarenejším bol pre Nóra ročník 2018/2019, keď v drese Vitesse odohral 35 duelov a nastrieľal 11 gólov. K nim pridal aj 11 asistencií.

Prvý gól na domácom štadióne

Jeho trhová hodnota vzrástla už na 50 miliónov eur. Ani po tejto sezóne si ho však Real nestiahol do prvého mužstva a Odegaard opäť odišiel na hosťovanie.

Tentoraz však už v rámci Španielska.

Od začiatku sezóny nastupuje za Real Sociedad a v 23 dueloch strelil šesť gólov. Ten posledný práve na ihrisku Realu.

Bol to teda jeho vôbec prvý zásah na "svojom" domácom štadióne Santiago Bernabéu.

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Real ho roky posiela po hosťovaniach. Teraz Nór pomohol veľkoklub vyradiť