Kylian Mbappé.
Kylian Mbappé. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. dec 2020 o 23:59

Lyon vystriedal na čele Lille.

PARÍŽ. Futbalisti Olympique Lyon zvíťazili v stredajšom domácom stretnutí najvyššej francúzskej súťaže nad FC Nantes hladko 3:0. O triumfe rozhodli už v prvom polčase, keď sa presadili Karl Ekambi, Tino Kadewerea a Lucas Paqueta.

Lyon sa dostal s 36 bodmi na čelo ligovej tabuľky. Druhé je o skóre Lille, ktoré zdolalo Montpellier na jeho pôde 3:2 a pred tretím Parížom St. Germain má náskok jedného bodu.

Úradujúci majster na svojom ihrisku zvíťazil nad Štrasburgom 4:0 aj bez zraneného Neymara. Rozhodujúci gól strelil v prvom polčase 18-ročný obranca Timothee Pembele, v závere duelu sa presadili Kylian Mbappe, Idrissa Gueye a Moise Kean.

Ligue 1 - 17. kolo - sumáre:

• Angers - Olympique Marseille 2:1 (2:0)

Góly: 4. Pereira, 23. Diony - 76. Rongier

• Olympique Lyon - FC Nantes 3:0 (3:0)

Góly: 4. Ekambi, 37. Kadewere, 44. Paqueta

• AS Monaco - AS St. Étienne 2:2 (1:2)

Góly: 7. Diop, 48. Volland - 21. Debuchy, 29. Bouanga (z 11 m). ČK: 35. Matazo (Monako)

• Montpellier HSC - OSC Lille 2:3 (0:1)

Góly: 57. Laborde, 70. Delort - 23. Weah, 67. Ikone (z 11 m), 86. Yilmaz

• Paríž St. Germain - Racing Štrasburg 4:0 (1:0)

Góly: 18. Pembele, 80. Mbappe, 89. Gueye, 90.+1 Kean

• Girondins Bordeaux - Reims 1:3 (0:2)

Góly: 73. Hwang - 15. Abdelhamid, 18. Dia, 89. Munetsi

• Racing Lens - Stade Brest 2:1 (2:0)

Góly: 11. Kalimuendo, 34. Sotoca (z 11 m) - 90.+4 Charbonier (z 11 m)

• OGC Nice - Lorient 2:2 (2:0)

Góly: 18. Mvula-Lotomba, 34. Reine-Adelaide - 49. Moffi, 82. Grbič (z 11 m). ČK: 81. Robson Bambu (Nice)

• Nimes - Dijon 1:3 (1:0)

Góly: 31. Ahlinvi - 77. a 90.+4 Balde, 75. Konate. ČK: 76. Miguel (Nimes)

• Stade Rennes - FC Metz 1:0 (0:0)

Gól: 52. Grenier

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Parížania deklasovali Štrasburg, v tabuľke sú však stále len tretí