László Bénes v drese Hannover 96.
László Bénes v drese Hannover 96. (Autor: HSV - facebook)
Sportnet|8. apr 2023 o 15:13

Jeho prvý zásah bol zároveň aj víťazný.

HAMBURG. Slovenský futbalista László Bénes sa blysol dvoma gólmi pri jasnej výhre Hamburgu nad Hannoverom 6:1.

V 41. minúte zvyšoval na 2:0 a tento jeho zásah bol zároveň aj víťazným. Opäť sa presadil o 20 minút neskôr, keď premenil penaltu a zvýšil na 3:1.

"Som veľmi rád, že sme vyhrali. Veľkú úlohu pri našom víťazstve zohrali opäť fanúšikovia na tribúnach, ktorí nás vždy tlačia dopredu," povedal po zápase Bénes pre nemecké médiá

Dvadsaťpäťročný záložník dostal podľa portálu SofaScore kvalitnú známku 8,5, čo bolo suverénne najviac spomedzi všetkých hráčov na ihrisku.

V tejto sezóne už päť gólov, ku ktorým pridal sedem asistencií.

Jeho Hamburgu patrí v 2. Bundeslige priebežné druhé miesto, ktoré zaručuje priamy postup do Bundesligy. Na lídra Darmstadt stráca iba dva body.

Tabuľka 2. Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»VIDEO: Bénes naštartoval kanonádu Hamburgu, blysol sa dvoma gólmi