Kylian Mbappé sa teší so spoluhráčmi po strelenom góle.
Kylian Mbappé sa teší so spoluhráčmi po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. aug 2022 o 21:33 (aktualizované 21. aug 2022 o 22:52)

Mbappé využil skvelú prihrávku Messiho.

PARÍŽ. Futbalisti Lille OSC vstupovali do zápasu 3. kola Ligue 1 s cieľom čo najviac potrápiť favorita. Proti Parížu St. Germain sa im to však vôbec nepodarilo.

Francúzsky futbalista Kylian Mbappé totiž otvoril skóre už po ôsmich sekundách. Využil skvelú prihrávku Lionela Messiho zo stredu ihriska.

Mbappé ponúknutú príležitosť neodmietol a suverénne zakončil. Stal sa tak najrýchlejším strelcom v drese PSG.

Netrvalo dlho a gólu sa dočkal aj Messi, ktorý sa presadil v 27. minúte. Argentínčan pre zmenu využil skvelú prácu Nuna Mendesa a loptu z prvej umiestnil do brány.

Lille, majstrovi zo sezóny 2020/2021, prvý polčas vôbec nevyšiel. Po presných zásahoch Achrafa Hakimiho a Neymara bolo do prestávky už 0:4. Pri góle Neymara si Messi pripísal druhú asistenciu v zápase.

PSG nakoniec deklasoval Lille až 7:1 a upevnili si post lídra tabuľky. Na konte má deväť bodov a skóre 17:3.

Kylian Mbappé zaznamenal hetrik, Neymar pridal dva presné zásahy. Brazílsky útočník po troch kolách vedie tabuľku strelcov Ligue 1 (5 gólov a 4 asistencie).

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»VIDEO: Mbappé dokonale zaskočil súpera, na gól mu stačilo len osem sekúnd