Momentka zo zápasu PSG - St. Etienne.
Momentka zo zápasu PSG - St. Etienne. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|24. júl 2020 o 23:33

Vo finále rozhodol Neymar.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain získali rekordnú trinástu trofej vo Francúzskom pohári.

V piatkovom finále na Stade de France zdolali AS Saint-Etienne 1:0 vďaka gólu, ktorý už v 14. minúte strelil Neymar.

Išlo o prvý súťažný zápas v krajine po štvormesačnej pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu.

Prišlo päťtisíc ľudí

Na národný štadión na predmestí Paríža s kapacitou 80 000 miest mohli zavítať aj diváci, hoci pre opatrenia v maximálnom počte 5000.

Pred úvodným výkopom bol minútový potlesk za obete ochorenia Covid-19 a na podporu zdravotníkov v prvej línii.

PSG hral už šieste finále Coupe de France za sebou.

Neymar otvoril skóre, keď z hranice päťky dorazil loptu s pomocou brvna po predchádzajúcom zákroku súperovho brankára Jessyho Moulina.

Saint-Etienne prišlo po vyše polhodine hry o kapitána Loica Perrina, ktorý videl červenú kartu za nevyberavý zákrok na Kyliana Mbappého, a v početnej nevýhode nedokázalo vyrovnať.

Červená karta, potýčka, slzy

Zverenci Thomasa Tuchela slávili aj ligový titul v predčasne skončenej sezóne a po ročníku 2017/2018 môžu opäť dosiahnuť domáce treble, na budúci piatok nastúpia vo finále francúzskeho Ligového pohára proti Olympique Lyon.

V hre sú aj v Lige majstrov, no je otázne, či im pomôže útočník Mbappé.

Už v prvom polčase musel opustiť ihrisko so zranením členka po faule Perrina. Mbappého dlho ošetrovali, napokon však v stretnutí nemohol pokračovať, v 33. minúte ho nahradil Pablo Sarabia.

Po faule na 21-ročného mladíka sa na ihrisku dokonca strhla potýčka, pričom Mbappé opustil hraciu plochu v slzách.

Parížania budú čakať na výsledky vyšetrení, ktoré ukážu, či francúzsky reprezentant bude môcť 12. augusta nastúpiť vo štvrťfinále Ligy majstrov proti Atalante Bergamo v Lisabone.