Istanbulské derby nedohrali pre nepokoje. Quaresmu trafili kľúčmi, tréner skončil so zranenou hlavou

Fanúšikovia Fenerbahce verili v priaznivejší verdikt zo strany UEFA. Rezultát úvodného duelu však zostáva v platnosti. (Autor: SITA/AP)
TASR|19. apr 2018 o 22:38

V domácom drese nastúpil aj slovenský obranca Martin Škrtel.

ISTANBUL. Odvetný semifinálový duel Tureckého pohára vo futbale medzi Fenerbahce a Besiktasom vo štvrtok nedohrali.

Rozhodca ho po necelej hodine hry za stavu 0:0 najskôr prerušil a neskôr predčasne ukončil pre výtržnosti divákov na tribúnach. V domácom drese nastúpil aj slovenský obranca Martin Škrtel.

Hráči Besiktasu odišli v druhom polčase do kabín po tom, čo predmet z hľadiska zranil na hlave ich trénera Senola Günesa. Už predtým pri zahrávaní rohového kopu zasiahol zväzok kľúčov hráča hostí Ricarda Quaresmu.

Smutný deň pre turecký futbal

Iskrilo sa už v prvom dueli očakávaného istanbulského derby (2:2), v ktorom museli po červených kartách predčasne opustiť ihrisko traja hráči. V odvete bol už v 30. minúte vylúčený Pepe z Besiktasu.

"Toto je smutný deň pre turecký futbal. Hoci sú derby zápasy v našej lige vždy vyhrotené a emotívne, takéto niečo sme tu ešte nemali. Ide o totálne zlyhanie bezpečnostných zložiek," vyjadril názor prezident Besiktasu Fikret Orman.

Günes strávil noc v nemocnici

Polícia podľa posledných správ predviedla na vypočutie 15 fanúšikov Fenerbahce.

Kormidelníka hosťujúceho tímu a bývalého kouča tureckej reprezentácie Senola Günesa museli previezť do nemocnice, kde mu zašili rozbitú hlavu.

"Podrobil sa vyšetreniam, našťastie neutrpel žiadne vážnejšie zranenia. Po zásahu predmetom z tribúny bol chvíľu otrasený a z preventívnych dôvodov si ho nechali cez noc v nemocnici na pozorovaní," uviedol pre turecké médiá lekár Besiktasu Yunus Aydin.

Turecká futbalová federácia rozhodne, či sa zápas bude opakovať, alebo ho kontumačne 3:0 vyhrá Besiktas. Do finále pohára, ktoré sa uskutoční 9. mája, sa už prebojoval Akhisarspor.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: