Fotogaléria (7)
Martin Dúbravka po tom, čo chytil penaltu Mohamedovi Salahovi v zápase Liverpool FC - Newcastle United. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|1. jan 2024 o 22:08 (aktualizované 1. jan 2024 o 23:10)

Salah neskôr dostal aj druhý pokus z bieleho bodu.

Premier League - 20. kolo

Liverpool FC - Newcastle United 4:2 (0:0)

Góly: 49. a 86. Salah (druhý z 11 m), 74. Jones, 78. Gakpo - 54. Isak, 82. Botman

/Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas, v 23. minúte chytil penaltu a v 84. minúte dostal ŽK/

LIVERPOOL. Futbalisti Newcastlu United prehrali v zápase 20. kola Premier League na pôde Liverpool FC 2:4.

Slovenský brankár Martin Dúbravka patril k najlepším hráčom v drese hostí.

Už v 23. minúte čelil pokutovému kopu, keď si loptu na biely bod postavila najväčšia hviezda Liverpoolu - Mohamed Salah.

Ten zvolil strelu do stredu brány, čo však Slováka nezaskočilo a predviedol parádny zákrok.

Napriek tomu, že sa Dúbravka prezentoval viacerými kvalitnými zákrokmi, prehre 2:4 nedokázal zabrániť.

Salah otvoril skóre v 49. minúte a v 86. minúte dostal druhý pokus na gól z penalty. Tentoraz sa už nemýlil.

Druhý Salahov gól v stretnutí padol z jedenástky po faule Dúbravku na Dioga Jotu, po ktorom videl slovenský brankár žltú kartu.

Liverpool sa na tretí pokus dočkal víťazstva na svojom štadióne, predtým remizoval 0:0 s Manchestrom United a 1:1 s Arsenalom FC.

V tabuľke je prvý s trojbodovým náskokom pred Aston Villou, päť bodov strácajú Manchester City (o zápas menej) a Arsenal Londýn. Newcastle prehral v lige tretíkrát za sebou a patrí mu deviata priečka.

Martin Dúbravka a jeho štatistiky v zápase Liverpool FC - Newcastle United.
Martin Dúbravka a jeho štatistiky v zápase Liverpool FC - Newcastle United. (Autor: Sofascore.com)
Fotogaléria zo zápasu Liverpool FC - Newcastle United (Premier League)

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»VIDEO: Dúbravka chytil Salahovi penaltu. Robil, čo mohol, ale prehre nezabránil