Švajčiari vzdorovali favorizovaným Fínom, nezvládli však záver

Momentka zo zápasu Fínsko - Švajčiarsko, MS v hokeji do 20 rokov 2021.
Momentka zo zápasu Fínsko - Švajčiarsko, MS v hokeji do 20 rokov 2021. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. dec 2020 o 22:35

Hokejisti Švajčiarska prehrali aj druhý zápas.

Fínsko - Švajčiarsko 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 5. Lundell (Simontaival), 25. Pärssinen (Niemelä, Lambert), 51. Aku Räty (Lambert, Niemelä), 57. Simontaival (Lundell, Hirvonen) - 4. Biasca (Fust, Allenspach)

Rozhodovali: Garon, Maille – Harris, O'Quinn (CAN)

Fínsko: Taponen (Piiroinen) – Hatakka (A), Heinola, Kokkonen (A), Puutio, Viro, Niemelä, Rafkin – Hirvonen, Lundell (C), Simontaival – Järventie, Pärssinen, Lambert – Pyyhtiä, Nikkanen, Aku Räty – Puhakka, Helenius, Petman – Mäntykivi

Švajčiarsko: Fatton (Patenaude) – Chanton, Baragano (A), Meier, Fiedler, Guggenheim, Delémont, Pezzullo (A), Vouardoux – Knak (C), Canonica, Fust – Biasca, Allenspach, Hofer – Marchand, Schläpfer, Bottini – Dähler, Derungs, Jobin.

EDMONTON. Fínski hokejoví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili v nedeľnom zápase "slovenskej" A-skupiny MS v Edmontone nad švajčiarskymi rovesníkmi 4:1.

Pripísali si druhé víťazstvo na turnaji, Švajčiarsko utrpelo druhú prehru po tom, ako v úvodnom vystúpení podľahlo Slovensku 0:1.

MS v hokeji do 20 rokov 2021: Fínsko - Nemecko: fotogaléria

27.12.2021

Švajčiari favoritom vzdorovali a už v 4. minúte sa dostali do vedenia. Fínsko však vyrovnalo už o minútu neskôr a do vedenia sa dostalo v 25. minúte.

Skóre sa však dlho nemenilo, ale namiesto vyrovnávajúceho zásahu prišli v poslednej desaťminútovke ešte dva góly Fínov.