Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Neymar dostal červenú kartu. Ľudia špekulujú, že to urobil zámerne

Neymar. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák|24. feb 2020 o 10:26

Brazílčan opäť púta pozornosť.

BRATISLAVA. Na začiatku tohto mesiaca nemohol pomôcť Parížu Saint-Germain v zápase proti Nantes, pretože ho boleli rebrá.

To však brazílskemu futbalistovi Neymarovi nezabránilo, aby o deň neskôr usporiadal na počesť svojich narodenín bujarú oslavu.

"Či je to najlepší spôsob, ako sa pripraviť na zápas? Určite nie. Nepovažujem to však ani za najhorší recept," bránil ho tréner Thomas Tuchel.

Otec platí ľuďom, aby syna bavili

Podľa zahraničných médií Neymarov otec už roky platí skupinke ľudí päť- až 11-tisíc eur mesačne za to, aby jeho syna rozveseľovali.

Čím je totiž Neymar šťastnejší, tým lepšie výkony podáva, vysvetľuje jeho otec.

Prešlo iba pár týždňov a Brazílčan zaujal ďalšou kontroverziou. Prvý raz po šiestich rokoch mal Neymar chýbať na tradičnom karnevale v Riu de Janeiro, ktorý sa koná od 21. do 26. februára.

Vlani sa ho zúčastnil vďaka tomu, že oficiálne pauzoval pre zranenie chodidla. Na karnevale si stihol aj zatancovať, za čo si vyslúžil vo Francúzsku vlnu kritiky.

Urobil to zámerne?

"S nesmiernom radosťou vám môžem oznámiť, že tento rok na karneval neprídem. Tentoraz nepríde k žiadnej kontroverzii," ironicky oznámil Neymar pred pár dňami, pričom sa na záver odkazu zasmial.

Zdá sa, že predsa len našiel spôsob, ako do Ria odísť.

V úplnom závere nedeľňajšieho zápasu proti Bordeaux (4:3) dostal po zbytočnom zákroku druhú žltú a zároveň červenú kartu.

Najbližší zápas francúzskej ligy tak pre trest určite vynechá.

Fanúšikovia na sociálnych sieťach okamžite diskutujú o tom, že brazílsky útočník si červenú kartu vykoledoval zámerne, aby mohol odísť na vrcholiaci karneval.

"Aj Neymar je iba človek. Nahnevalo ho, že súperov hráč, ktorý ho predtým fauloval, nevidel ani len žltú kartu. Bolo to bizarné vylúčenie," reagoval Tuchel na Neymarov skrat.

Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články