Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Covid je divadlo, povedal vulgárny Čech. Tím sa od neho dištancoval

V drese Barysu Astana chytal Dominik Hrachovina aj v KHL proti Slovanu. (Autor: TASR)
Boris Vanya|5. nov 2020 o 00:09

Je známy šírením konšpirácií.

PRAHA, BRATISLAVA. Český hokej rieši ďalší problém. Domáce súťaže mali vynútenú prestávku pre pandémiu koronavírusu, hráči takmer mesiac ani len netrénovali.

Nemocnice v Česku sú plné pacientov s ochorením Covid-19, v utorok pribudol v krajine rekordný počet 220 úmrtí na koronavírus.

V stredu ráno absolvoval brankár českej hokejovej reprezentácie Dominik Hrachovina online rozhovor s médiami pred začiatkom turnaja Karjala Cup v Helsinkách.

Vo chvíli, keď pred ďalšou novinárskou otázkou nastala asi trojsekundová pauza, Hrachovina odvrkol: "Pokojne sa nič nepýtajte, môžem ísť tiež do p..e."

Divadlo, ktoré vymysleli médiá

Okrem toho, že bol vulgárny, mnohých pobúril aj odpoveďou na otázku, ako vníma situáciu s koronavírusom vo Fínsku, kde momentálne chytá za klub Tappara Tampere.

„Toto divadlo vymyslené médiami, vami, sa tu rieši každý deň. My o tom vieme, ale tu je situácia normálna, ľudia sa správajú normálne. Pánboh zaplať, že nie sme v Českej republike a nemusíme riešiť také veci, čo sa dejú tam.“

Česká hokejová reprezentácia sa od výroku 26-ročného brankára dištancovala.

„Rešpektujeme právo každého človeka na slobodu prejavu, v tomto prípade však s jeho výrokmi zásadne nesúhlasíme a naše názory sú diametrálne odlišné," uviedol vo vyhlásení hovorca tímu Zdeněk Zikmund.

Na twitteri zareagoval aj tréner hokejovej reprezentácie Filip Pešán.

„S Dominikom Hrachovinom som hovoril a vysvetlil som mu, že zvolil veľmi nešťastnú formu a dobu pre takéto vyjadrenie počas zrazu národného tímu. Osobne s ním v tomto smere zásadne nesúhlasím, na druhú stranu plne rešpektujem právo na jeho vlastný názor."

Mali by ho vyhodiť

Hrachovina sa už v minulosti na sociálnych sieťach prezentoval extrémne pravicovými postojmi namierenými najmä proti imigrantom, okrem toho je známy šírením konšpiračných teórií.

Nie všetkým reakcia trénera a vedenia reprezentácie stačí.

Podľa komentátora denníka Sport by človeka s takýmito morálnymi a charakterovými vlastnosťami mali z tímu vylúčiť.

"Ak pánovi Dominikovi pripadá výstavba poľnej nemocnice, 363-tisíc nakazených a viac ako 3900 mŕtvych len v Česku ako divadlo, potom je to veľmi smutné. Hlúpe. Nedôstojné nositeľa reprezentačného dresu. Trebárs aj boss Českého hokeja Tomáš Král by 26-ročnému brankárovi mohol opísať svoje 'divadlo' s Covidom, ktorý mu dal poriadne zabrať a stále má ťažkosti," napísal Ondřej Kuchař v denníku Sport.

Českí hokejisti nastúpia na svoj prvý zápas v aktuálnej sezóne na turnaji Karjala Cup vo štvrtok proti Švédom.

Ďalšími účastníkmi podujatia sú Rusko a domáce Fínsko.

Boris Vanya je šéfredaktorom Sportnet.sk. V rokoch 1995 až 2014 pôsobil v denníku Pravda, potom rok v denníku Šport a od roku 2015 v denníku SME. Olympijskú atmosféru zažil v Turíne, Pekingu, Londýne a Soči, ako reportér sa zúčastnil aj na MS v hokeji 2005, 2007 a 2011, na Svetovom pohári v hokeji 2004 a na niekoľkých MS v rýchlostnej kanoistike.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
17:00
Česko - Extraliga
Ml. Boleslav vs. Třinec
17:00
Česko - Extraliga
Liberec vs. Sparta Praha
18:00
Slovensko - Extraliga
Zvolen vs. Slovan Bratislava
Kurzy prináša