Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Cibulková o kontroverznej situácii: Bolo to smiešne, ešte nikdy sa mi to nestalo

Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 9. júl 2018 o 19:31

Slovenka chvíľu odmietala hrať.

LONDÝN. Slovenská tenistka Dominika Cibulková si po tretí raz v kariére vybojovala postup do štvrťfinále dvojhry na slávnom Wimbledone.

Viac ako o jej osemfinálovom triumfe 6:4, 6:1 nad Taiwančankou Hsieh Su-wei sa po zápase hovorilo o kontroverznej situácie z konca prvého setu.

Hádka trvala sedem minút

Slovenka viedla 5:4 a 30:0 pri podaní súperky, keď loptička po jej returne skončila na hranici základnej čiary a čiarový rozhodca zahlásil "out".

Cibulková si však nechala zopakovať dopad loptičky a tzv. jastrabie oko ukázalo, že jej úder bol dobrý. Mala viesť 40:0 s výhodou troch setbalov.

Tak to aj ohlásila po revidovaní pôvodného verdiktu empajrová rozhodkyňa Ťüan Čang.

Wimbledon 2018: Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Cibulková - Hsieh: fotogaléria

9.7.2018

Vtedy sa však vrátila do hry taiwanská hráčka Hsieh, ktorá dôrazne argumentovala, že po Cibulkovej údere vrátila loptičku do hry. Žiadala teda v duchu pravidiel zopakovanie svojho podania za stavu 0:30.

Nasledovala argumentačná hádka s empajrovou rozhodkyňou, ktorá trvala sedem minút a na kurt bola prizvaná aj nemecká supervízorka.

Tá napokon k značnej nevôli slovenskej hráčky rozhodla o tom, že podanie Taiwančanky sa bude opakovať za stavu 0:30.

Cibulková chvíľu nechcela hrať

"Čo sa tam odohralo, bolo smiešne. Nikdy predtým som niečo podobné nezažila," citujú zahraničné agentúry Cibulkovú.

"Tiež sa občas zvyknem posťažovať, keď nesúhlasím s verdiktom rozhodkyne, ale nikdy sa mi nestalo, aby ona potom zmenila svoje rozhodnutie. Myslím si, že to bolo zlé rozhodnutie od supervízorky aj empajrovej," pokračovala.

"Tá mi vravela, že si nepamätá, ako to presne bolo. Spýtala som sa jej, či je to moja chyba, že si ona nespomína, či hráčka zahrala do siete alebo prehodila loptičku cez ňu na moju stranu," vravela Cibulková.

Keď sa empajrová rozhodla zmeniť pôvodný verdikt, Cibulková chvíľu nechcela pokračovať v hre, ale potom si to rozmyslela. "Bola som rozrušená, ale pokúsila som sa upokojiť a vrátiť sa k svojej hre," doplnila 29-ročná Slovenka.

Napokon sa jej to podarilo veľmi dobre. Desiaty gem napokon získala vo svoj prospech a tiež celý set 6:4. V tom druhom už súperku herne jasne prevýšila a zvíťazila 6:4, 6:1.

Vo štvrťfinále Cibulková vyzve nasadenú dvanástku, Jelenu Ostapenkovú z Lotyšska.

VIDEO: Kontroverzná situácia zo zápasu Cibulková - Hsieh:

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články