Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Veronika má svoj tím, ja takisto. Pôjdem vlastnou cestou, tvrdí Vlhová

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vlani očarila lyžiarsky svet. (Autor: SME/Gabriel Kuchta)
Juraj Berzedi|Publikované 18. okt 2016 o 17:14

Pred novou sezónou zmenila trénera, lyže, kombinézu i prilbu. Len ciele ostávajú rovnaké, tvrdí slovenská lyžiarka Petra Vlhová.

BRATISLAVA. V detstve ju dievčenské veci príliš nezaujímali. Raz ju dokonca mama musela zbiť, aby si obliekla šaty. Lyžiarka Petra Vlhová mala bližšie k chlapčenským dobrodružstvám. Rada lozila po stromoch a stavala bunkre. „Odmalička bola odvážna a cieľavedomá,“ priznáva jej otec Igor Vlha.

Takto pred rokom bola talentovanou lyžiarkou, ktorá mala zatiaľ výsledky len v juniorskej kategórii. Medzi ženami bola v tieni Veroniky Velez-Zuzulovej.

V predošlej sezóne to zmenila a vtrhla do absolútnej slalomovej špičky. Po víťazstve na Svetovom pohári v Aare skončila dvakrát tretia v Lienzi a vo Flachau. V celkovom hodnotení slalomu obsadila šieste miesto.

Výrazne jej k tomu pomohol aj tréner Ivan Iľanovský. Ich päťročná spolupráca sa však v apríli prekvapujúco skončila.

Petra Vlhová ešte pod vedením trénera Ivana Iľanovského. (Autor: SME/Gabriel Kuchta)

„K odchodu trénera Iľanovského sa nebudem vyjadrovať. Poviem len to, že urobil veľmi dobrý krok, keď odišiel,“ skonštatoval Vlhovej otec.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články