1:1, 0:3, 1:0
Kanada na MS v hokeji 2024
Kanada

Fotogaléria (10)
Veľká Británia - Kanada: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|11. máj 2024 o 09:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Veľká Británia - Kanada.

PRAHA. Kanadskí hokejisti hrali dnes o 12:20 svoj úvodný zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Veľká Británia vs. Kanada.

Fotogaléria zo zápasu Veľká Británia - Kanada na MS v hokeji 2024 (skupina A)

Veľkými favoritmi zápasu boli Kanaďania, ktorí obhajujú zlato na šampionáte. Briti sú nováčikmi medzi elitou, minulý rok postúpili z 1-A divízie.

Zápas sa hral v O2 Aréne v Prahe. Sobotný program na MS obsahuje šesť zápasov.

Kanadský tím oznámil tesne pred štartom šampionátu aj veľkú posilu. Z Toronta Maple Leafs prišiel John Tavares.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Veľká Británia - Kanada na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
11.05.2024 o 12:20
2:4
(1:1, 0:3, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Kanada
Prehľad
Góly a asistencie: 8. Kirk (Mosey, Lake), 49. O'Connor (Kirk) – 9. Bunting (Byram), 26. Hagel (Zellweger, Dubois), 32. Bedard (Bunting, Zellweger), 36. Bedard (Paul, Guhle).
Kanada porazila Veľkú Britániu nakoniec výsledkom 4:2, keď bol nakoniec jediným strelcom tretej tretiny Brit Ben O'Connor. Za najlepšieho hráča zápasu bol vybraný Connor Bedard, ktorý vstrelil 2 góly.
Kanada sa tak v tabuľke skupiny A posúva na druhé miesto. Británia je predposledná.
Koniec zápasu.
59:20
Kanada drží puk v útočnom pásme a stretnutie sa už pravdepodobne dohrá v presilovke pred bránou Britov.
58:43
Britom však ich útočné snahy komplikuje vylúčenie O´Connora.
58:02
Veľká Británia skúša svoje šťastie v šestici, keď ich tréner povolal Whistla na striedačku.
57:04
Richardsonova nepresná rozohrávka sa skončila zakázaným uvoľnením.
55:40
Kanada sa po dlhšom čase usadila v útočnom pásme, no ani táto Duboisova strela neslávila úspech.
54:55
Zaujímavá kombinácia Kanaďanov sa skončila koncovkou Byrama, ktorá však bola zblokovaná.
53:03
Odrazený puk si za bránou prevzal Jack McBain a po rýchlej otočke sa ho pokúsil dostať do brány. Jackson Whistle mu ale rýchlym presunom k tyčke v strelení gólu zabránil.
50:30
Paraykova strela skončila len u brankára Whistla.
48:48
goalVeľká Británia dala gól!
Tesne po úspešnom zvládnutí oslabenia sa Briti rozbehli do protiútoku a BEN O´CONNOR si v ňom poradil aj pri koncovke. Pekné backhandové zakončenie prešlo cez Hofera do siete a Británia tak znižuje na 2:4.
47:40
Kanada ani pri tejto presilovke nepôsobí príliš aktívne a napriek dlhším kombináciám veľa striel nevidíme.
47:00
Byramova strela od modrej čiary bola zrazená na ochrannú sieť.
46:32
Sam Ruopp si pri bránení Duboisa pomohol faulom a Kanada tak bude hrať presilovú hru.
45:01
V úvodných minútach tretej tretiny sa hrá v pomalšom tempe a ani jeden z tímov sa už do útoku príliš nehrnie.
43:55
Nepodarená rozohrávka Britov končí zakázaným uvoľnením.
42:32
Jared McCann dostal priestor na strelu z ľavej strany. Jackson Whistle však jeho pokus chytil.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine zápasu medzi Veľkou Britániou a Kanadou sa favoritovi podarilo už svojmu súperovi výraznejšie odskočiť a po dvoch góloch Bedarda a jednom Hagela tak Kanaďania vedú už 4:1.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:35
Bedard bol po tejto prudkej prihrávke pomerne blízko k hetriku. Na puk ale nakoniec nedočiahol.
37:05
Po troch presných zásahoch Kanaďanov sa hra trochu ukľudnila a sledujeme pomalšiu pasáž.
35:29
goalKanada dala gól!
Perfektná kombinácia kanadského tímu umožnila CONNOROVI BEDARDOVI zakončovať do úplne odkrytej brány a jednotka posledného draftu si tak pripísala dnes už druhý gól.
Asistencie: N. Paul, K Guhle
34:32
Dylan Cozens trafil strelou švihom z medzikružia len do hornej tyčky.
34:01
Paraykova delovka od modrej čiary skončila len na brankárovi Británie.
33:10
Nepresná rozohrávka Británie končí zakázaným uvoľnením.
31:39
Po tvrdej strele od modrej čiary si k voľnému odrazenému puku nakorčuľoval CONNOR BEDARD, ktorý potom pohotovým zakončením zvýšil na 3:1.
Asistencie: M. Bunting, O. Zellweger
30:15
Trojica Britov sa dostala do rýchleho prečíslenia, o ktoré sa ale Joel Hofer dokázal postarať.
29:20
Po Seversonovom nahodení mal obrovskú šancu Guenther, no nepodarilo sa mu puk doraziť do odkrytej brány.
28:38
Veľká Británia neodohrala vôbec zlú presilovku, no nakoniec sa jej nepodarilo žiadnu šancu využiť.
26:38
Jack McBain sa previnil proti pravidlám a Británia si tak zahrá presilovú hru.
25:45
BRANDON HAGEL zužitkoval strelu od modrej čiary Zellwegera a po odraze strelou z otočky dokázal prekonať Whistla. Kanada tak vedie 2:1.
Asistencie: O. Zellweger, P. Dubois
25:15
Colton Parayko predviedol individuálny prenik až do útočného pásma súpera a nakoniec aj z ťažkej pozície vystrelil. Jackson Whistle však puk chytil.
24:18
Kanada teraz na dlhší čas zavrela svojho súpera v obrannom pásme, ale napriek tomu sa jej nepodarilo dostať k nejakej výraznejšej šanci.
23:04
Ďalšia tvrdá strela Oleksiaka bola zblokovaná.
21:45
Brett Perlini vyslal od modrej čiary tvrdú strelu, ktorá bola zrazená tesne vedľa brány.
20:50
Jamie Oleksiak vyslal od modrej čiary tvrdú strelu, ktorá však skončila na jednom z hráčov Británie.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine je stav zápasu medzi Veľkou Britániou a Kanadou nerozhodný 1:1. Výkon favorizovanej Kanady je zatiaľ pomerne nevýrazný a dokonca musela doťahovať aj stratu po góle Liama Kirka. Vedenie Britov však trvalo len 30 sekúnd, keď sa potom presadil Michael Bunting.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:10
Jared McCann zavadil zozadu o bránu a tá spadla na Jacksona Whistla. Hra je tak prerušená.
18:03
Nathanael Halbert preveril pozornosť Hofera od modrej čiary. Puk skončil ale len v lapačke kanadského gólmana.
16:35
Zaujímavý pokus Owena Powera od modrej čiary skončil v lapačke Jacksona Whistla.
15:12
Joel Hofer si až teraz pripísal svoj prvý zákrok, keďže hráči Británie sa po dlhšom čase dostali s pukom do útoku.
14:15
Bedardova prihrávka v útočnom pásme bola zrazená a Briti sa tak oslobodili z obranného pásma.
13:20
Ridly Greig sa dostal v útočnom pásme k odrazenému puku a okamžite vystrelil. Jackson Whistle však v tomto mikrosúboji uspel a puk chytil.
12:09
Nepresná rozohrávka Kanaďanov skončila zakázaným uvoľnením.
11:15
Power zaujímavou prihrávkou našiel rozbehnutého Mangiapaneho, ktorý bol ale ešte predtým než stihol zakončiť od puku odtlačený.
10:05
Momentálne vidíme na oboch stranách viaceré nepresnosti a ani jednému z tímov sa nedarí vypracovať si šancu.
08:17
Vedenie Veľkej Británie trvalo nakoniec len 30 sekúnd, keďže MICHAEL BUNTING presnou strelou od modrej čiary prekonal Whistla.
Asistencia: B. Byram
07:47
LIAM KIRK opäť predviedol svoje presné zakončenie a dnes už po druhýkrát prekonal Hofera. Tentokrát už ale gól platí a Británia tak ide prekvapivo do vedenia.
Asistencie: E. Mosey, B. Lake
07:31
Británia už hrá v plnom počte a zahrá si tak skrátenú presilovku.
06:12
Cozens si v útočnom pásme pomohol nedovoleným zákrokom a pokračovať sa tak bude v hre 4 na 4.
06:05
Koncovka Jareda McCanna z ľavej strany preletela tesne vedľa tyčky.
05:31
Ben O'Connor putuje kvôli nedovolenému bráneniu na trestnú lavicu.
03:50
Briti zatiaľ veľmi dobre bránia a Kanadu príliš nepúšťajú do žiadnej veľkej šance. Puk sa im už aj viackrát podarilo vyhodiť cez všetky čiary.
02:37
Britský kouč si vzal trénerskú výzvu, ktorá však bola neúspešná a Kanada tak bude hrať presilovku.
02:37
Veľká Británia dala gól!
LIAM KIRK dokázal strelou od modrej čiary prepáliť všetko čo mu stálo v ceste vrátane brankára Hofera.
Gól po dodatočnom prešetrení situácie platiť nebude kvôli nedovolenému bráneniu brankárovi.
01:50
Na puk si po prvýkrát siahol aj kanadský gólman. V tomto prípade však išlo len o nahodenie a Hofer ho tak pohodlne prikryl.
00:27
Kanada začala podľa očakávania aktívne a pozornosť brankára Jacksona Whistla vyskúšala už viacerými strelami. Zatiaľ však išlo len skôr o propagačné pokusy.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Veľká Británia: Whistle (Bowns) – Ruopp, Richardson (A), Batch, Mosey, O'Connor, Phillips, Halbert, Sa. Jones – Lake, Neilson, Dowd (C) – Kirk (A), Perlini, Curran – Critchlow, Lachowicz, Betteridge – Shudra, Davies, Duggan.

Kanada: Hofer (Daws) – Power, Parayko (C), Byram, Oleksiak, Guhle, Severson (A), Zellweger – Tanev, McBain, Mercer – Mangiapane (A), Cozens, Guenther – Hagel, Dubois, McCann – Bunting, Paul, Bedard – Greig.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný deň a vítam Vás pri našom online prenose z majstrovstiev sveta. V zápase A skupiny odohrajú svoj prvý zápas tímy Kanady a Veľkej Británie.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Kanada prehrávala s Veľkou Britániou, napokon sa teší z troch bodov