Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Vedenie Islanders suspendovalo Nabokova

SITA|26. jan 2011 o 11:12

Vedenie klubu zámorskej hokejovej NHL New York Islanders v utorok suspendovalo ruského brankára Jevgenija Nabokova.

NEW YORK. Vedenie klubu zámorskej hokejovej NHL New York Islanders v utorok suspendovalo ruského brankára Jevgenija Nabokova za to, že sa odmietol pridať k prvému tímu "ostrovanov". Islanders získali práva na skúseného gólmana na listine waivers, na ktorú ho podľa pravidiel musel umiestniť Detroit po podpise novej zmluvy.

Rus však v New Yorku chytať nechce, do NHL sa vrátil s cieľom pôsobiť práve v Detroite, s ktorým predtým podpísal kontrakt v hodnote 750 tisíc dolárov.

Tridsaťpäťročný brankár začal sezónu v SKA Petrohrad v KHL, kde odchytal 22 zápasov, inkasoval v nich v priemere 3,02 gólu na stretnutie a mal 88,8 % úspešnosť zákrokov. Rodák z kazašského Kamenogorska chytal v NHL doteraz iba v San Jose, v drese Sharks počas deviatich sezón nastúpil na 563 súbojov.

Vedenie Islanders sa mohlo za porušenie kontraktu pokúsiť Nabokova vymeniť. Keďže zmluva nadobudla platnosť až po 15. decembri, Newyorčania ho nemohli poslať do AHL a ani vymeniť ho bez toho, aby ho opäť zaradili na waiver listinu, kde by ho stratili bez náhrady. Pôsobenie Nabokova v NHL je tak už pravdepodobne uzatvorenou kapitolou v jeho hokejovej kariére.

Súvisiace články