Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Vavro si počkal na titul v Žiline a odišiel: Prišla ponuka, ktorá sa neodmieta

Denis Vavro. (Autor: TASR)
SITA|28. aug 2017 o 09:42

V tíme FC Kodaň pôsobí aj ďalší Slovák, stredopoliar Ján Greguš.

SENEC. Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Denis Vavro prišiel na nedeľňajší reprezentačný zraz výberu slovenskej reprezentácie tejto vekovej kategórie už ako hráč 1. FC Kodaň.

S dánskym prvoligistom, držiteľom double z ostatných dvoch sezón, podpísal kontrakt na päť rokov. Bývalý hráč MŠK Žilina odpovedal v Senci novinárom na otázky, týkajúce sa jeho angažmán.

"Ešte si to poriadne neuvedomujem. V Dánsku som bol jeden deň, všetko sa zbehlo veľmi rýchlo. Je to veľký klub, preto to môžem vnímať ako veľký posun v kariére. Môj cieľ je neustále napredovať a potom sa posunúť ešte niekam ďalej, verím, že ešte do väčšieho klubu," cituje denník Šport 21-ročného obrancu.

"Stihol som so Žilinou vyhrať titul, čo bol môj sen, takže asi bolo dobré, že som na jar zostal. Teraz už prišla ponuka, ktorá sa neodmieta," povedal Vavro na margo toho, že v zime sa o neho zaujímal napríklad švédsky šampión Malmö FF.

V tíme z dánskej metropoly pôsobí aj ďalší Slovák, stredopoliar Ján Greguš. "Zatiaľ som s ním nehovoril, nebola príležitosť. Je super, že tam Jano je, určite mi pomôže v začiatkoch. Som rád, že tam nebudem jediný Slovák, " dodala nová posila FC Kodaň.

Súvisiace články