TASR|17. nov 2018 o 17:18

Varga vyhral anketu už po desiatykrát.

BRATISLAVA. Richard Varga a Romana Gajdošová opäť obhájili prvenstvo v ankete Triatlonista roka. Najlepších športovcov Slovenskej triatlonovej únie (STÚ) slávnostne vyhlásili v sobotu v Bratislave.

Pre Vargu je to už jubilejný desiaty triumf v ankete, Gajdošová uspela piatykrát v sérii.

Varga v tomto roku vybojoval svoj premiérový titul majstra Európy v šprinte (750 metrov plávanie, 20 kilometrov cyklistika, 5 kilometrov beh), keď triumfoval na šampionáte v estónskom Tartu.

V hlasovaní novinárov a odborníkov sa člen klubu TRIAX Bratislava dostal na prvú priečku na 39 zo 41 odovzdaných lístkov a získal spolu 243 bodov.

Gajdošová v tomto roku na obsadila na majstrovstvách Európy v škótskom Glasgowe 15. miesto.

Prekonala tak doterajšie slovenské maximum na olympijskej trati v ženskej kategórii, ktorým bolo 21. miesto Márie Kuriačkovej z roku 1993.

Vyhlásenie ankety Triatlonista roka 2018 bolo súčasťou osláv 30. výročia založenia Slovenskej triatlonovej únie.