Van der Sar vytvoril anglický rekord v počte minút bez gólu

SITA|31. jan 2009 o 20:55

Holandský brankár anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Edwin van der Sar vytvoril nový anglický rekord v dĺžke času stráveného v bránke bez inkasovaného gólu.

MANCHESTER.

Tridsaťosemročný skúsený gólman neinkasoval do 73. min sobotňajšieho stretnutia 24. kola Premier League s Evertonom a už to mu stačilo na prekonanie 30 rokov starého rekordu. Ten držal brankár Readingu Steve Death, ktorý v sezóne 1978/79 v jednej z nižších súťaží neinkasoval 1103 minút. Už skôr vytvoril Holanďan nové maximum Premier League v počte minút bez inkasovaného gólu. V utorňajšom zápase 23. kola Premier League West Bromwich Albion - Manchester United (5:0) poslal do prepadliska dejín 925-minútovú šnúru Petra Čecha z FC Chelsea (sezóna 2004/05). Van der Sarova séria bez gólu trvá už 1122 minút.