Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Valverde sa prvýkrát vyjadril po odchode z Barcelony. Podporil špekulácie

Bývalý tréner FC Barcelona Ernesto Valverde. (Autor: Joan Monfort SITA/AP)
SITA|14. feb 2020 o 10:38

Obdobie, keď trénoval Barcelonu, označil za šťastné.

BRATISLAVA. Španielsky futbalový tréner Ernesto Valverde po januárovom ukončení pôsobenia v FC Barcelona prvýkrát prehovoril o svojom trpkom konci na Camp Nou.

Mužstvo Barcelony viedol od začiatku ročníka 2017/2018 a získal s ním štyri trofeje vrátane dvoch triumfov v španielskej Primera División.

Barcelona pod jeho taktovkou však pripravila priaznivcom aj veľké sklamania v Lige majstrov, kde tím v ostatných dvoch ročníkoch skončil na tímoch Liverpool FC a AS Rím v semifinále, resp. štvrťfinále, po tom, ako v odvetách prišiel o trojgólový náskok z úvodných stretnutí.

Jeho koniec v barcelonskej organizácii definitívne spečatila prehra s Atléticom Madrid (2:3) v semifinále Španielskeho superpohára.

"Už na to nemyslím. Keď so mnou niekto zaobchádza nespravodlivo, snažím sa tomu vyhnúť. A prečo som odišiel? To nie je otázka pre mňa. Toto je súčasť našej práce, ktorú všetci tréneri musia akceptovať. Samozrejme, bol by som rád, keby to dopadlo inak," povedal Valverde podľa webu soccerway.com.

Týmto výrokom iba podporil niekoľko týždňov trvajúce špekulácie, že ho z klubu "odstránil" športový riaditeľ Éric Abidal.

Napriek častej kritike Valverde priznáva, že obdobie, keď trénoval jedno z najlepších mužstiev sveta, bolo preňho šťastné.

"Bol som tam už ako hráč a viem, čo znamená, keď niekto ide do klubu tohto kalibru. Som rád, že som tam bol. V pozícii trénera Barcelony som bol šťastný," dodal.

Súvisiace články