Špekulácie sa potvrdili. Valverde ako tréner Barcelony skončil

Bývalý tréner FC Barcelona Ernesto Valverde. (Autor: Joan Monfort SITA/AP)
Sportnet|13. jan 2020 o 15:14

Na lavičke ho nahradí Quique Setién.

BARCELONA. Ernesto Valverde síce viedol pondelkový tréning futbalistov FC Barcelona, ale v priebehu dňa sa situácia zmenila.

Španielsky klub avizoval na večer stanovisko. Ešte predtým však denník Marca informoval o jeho odvolaní z funkcie a nahradení Quiquem Setiénom.

Vedenie Barcelony rozoberalo súčasnú situáciu ohľadom mužstva, ktoré naposledy neuspelo v boji o Španielsky superpohár.

Prezident katalánskeho klubu Josep Maria Bartomeu údajne oznámil Valverdemu koniec jeho pôsobenia na predpoludňajšom stretnutí, na ktorom sa zúčastnili aj šéf exekutívy Oscar Grau a členovia technického tímu Éric Abidal a Ramón Planes.

Ide o prvého odvolaného kouča Barcelony od roku 2003, keď nútene musel odísť Louis van Gaal a nahradil ho Radomir Antič. Valverde strávil na lavičke úradujúceho španielskeho majstra dva a pol roka.

Jeho 61-ročný nástupca Setién nemá skúsenosti s vedením takého špičkového mužstva, ako je Barcelona. Naposledy bol v rokoch 2017 - 2019 trénerom Realu Betis Sevilla. Momentálne sa finalizujú detaily kontraktu, ale neočakávajú sa problémy. Setiénov agent je údajne prítomný v Barcelone.

"FC Barcelona a Ernesto Valverde sa dohodli na ukončení kontraktu," uvádza sa vo vyhlásení, ktoré klub zverejnil na svojej stránke v pondelok v noci.

Nového trénera oficiálne predstavia na tlačovej konferencii v utorok o 14.30 h na Camp Nou.

"Barcelona a Quique Setién sa dohodli, že nový tréner bude viesť mužstvo do 30. júna 2022. Setién je jeden z najskúsenejších trénerov v španielskom futbale," agentúra AFP cituje z vyhlásenia klubu.

Setién absolvuje premiéru v nedeľu, keď Barcelona privíta doma Granadu.

Súvisiace články