Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Vajda o Djokovičovi: Netrénuje každý deň, nedá sa, robí fitness

Novak Djokovič a tréner Marián Vajda. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. apr 2020 o 09:31

Sezóna bude pokračovať možno v septembri, vraví.

BRATISLAVA. Aj v čase tenisového ticha je Novak Djokovič v spojení s trénerom Mariánom Vajdom, ale iba na diaľku cez skupinový videochat.

Srbská svetová jednotka a jeho slovenský tréner si posielajú videá k individuálnemu tréningovému plánu.

Spoločný kontakt aj riadne tréningy sú v čase pandémie koronavírusu iba želanie.

"Netrénuje každý deň, nedá sa. Robí fitness podľa pokynov kondičného trénera Marca Panicchiho," uviedol Marián Vajda pre RTVS.

Vajda: Nútená prestávka ešte chvíľu potrvá

Djokovič je aj prezidentom Hráčskej rady ATP a nedávno dal na známosť, že sa chystá finančne podporiť rebríčkovo nižšie postavených hráčov. Práve tí najviac trpia výpadkom príjmov počas koronakrízy.

"Spojil sa aj s Rafaelom Nadalom a Rogerom Federerom, je to výborná idea," myslí si Vajda.

Na otázku, ako vidí pokračovanie sezóny, ktorú v marci prerušili pred začiatkom turnaja v americkom Indian Wells, skúsený 55-ročný tréner naznačil, že nútená prestávka ešte chvíľu potrvá.

"Myslím si, že aj v lete v Amerike sa budú rušiť turnaje. Možno v septembri by sa to mohlo postupne začať otvárať," dodal Vajda.

Djokovič mal skvelú formu

Práve Djokoviča sa z hľadiska jeho formy najviac dotklo prerušenie sezóny 2020. V jej úvode ôsmykrát v kariére ovládol grandslamový Australian Open a neskôr po piaty raz aj turnaj v Dubaji v SAE.

Spolu s triumfom s tímom Srbska na ATP Cupe mal pred začiatkom pandémie na konte 18 víťazných zápasov a ani jednu prehru.

"Som pripravený hrať aj teraz, ale treba počkať niekoľko mesiacov. Som momentálne požehnaný tým, že môžem byť s rodinou. Je to kvalitatívne inak strávený čas ako počas tenisových turnajov," uviedol nedávno Novak Djokovič, citoval ho portál essentiallysports.com.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články