Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

V Zápase hviezd vyhral Jágrov tím, prekonali Chárov rekord

(Autor: KHL.ru)
TASR|5. feb 2011 o 16:19

Víťazom sobotňajšieho Zápasu hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa stal tím Jaromíra Jágra, ktorý v Petrohrade zdolal tím Alexeja Jašina 18:16.

PETROHRAD. Aj tretí ročník Zápasu hviezd KHL vyhral tím českého hokejového útočníka Jaromíra Jágra. V Ľadovom paláci v Petrohrade tentoraz jeho výber z Východnej konferencie triumfoval nad tímom Alexeja Jašina zo "západu" 18:16.

Kapitán Jágr zaznamenal tri presné zásahy, pričom jeho tím rozhodol o víťazstve deviatimi gólmi v tretej tretine. Najlepším strelcom exhibičného duelu bol Sergej Mozjakin z Jašinovho tímu s piatimi presnými zásahmi.

Iba Podhradský

Jediný Slovák v Zápase hviezd obranca Peter Podhradský z Dinama Minsk sa v drese porazeného tímu bodovo nepresadil. Pôvodne nominovaný Pavol Demitra sa z rodinných dôvodov na exhibícii nezúčastnil.

V predchádzajúcich dvoch ročníkoch Zápasu hviezd triumfoval tiež tím Jaromíra Jágra, vtedy ho však tvorili iba legionári v zápase proti ruským a bieloruským hráčom.

Kuľjaš prekonal Chárov rekord

Obranca Avangardu Omsk Denis Kuľjaš prekonal v rámci súťaže zručnosti na Zápase hviezd KHL v Petrohrade doterajší svetový rekord Slováka Zdena Cháru v tvrdosti strely. Kuľjaš vypálil puk na bránku rýchlosťou 177,58 km/h, Chárovi počas nedávneho All-Star duelu zámorskej NHL namerali 170,43 km/h.

Víťazstvo Kuľjaša v tejto disciplíne napokon nestačilo jeho Tímu Jaromíra Jágra, ktorý v zručnostiach prehral s Tímom Alexeja Jašina 3:4.

"Prekonal som rekord? Wow, to je super. Ani som doteraz nevedel, kto držal doterajší rekord a s akým výsledkom," netajil po súťaži radosť obranca Avangardu Omsku.

Zápas hviezd KHL:

Tím Alexeja Jašina - Tím Jaromíra Jágra 16:18 (5:5, 7:4, 4:9)

Góly: 6. Afinogenov (Vašíček), 14. Simon (Solovijov, Komarov), 18. Mozjakin (Sušinskij, Jašin), 19. Mozjakin (Vašíček, Sušinskij), 20. Afinogenov (Vašíček, Weinhandl), 22. Sušinskij (Jašin), 25. Darzinš (Solovijov, Guskov), 29. Sušinskij (Mozjakin, Jašin), 29. Guskov, 35, Afinogenov, 38. Mozjakin (Jašin), 40. Mozjakin (Jašin), 48. Vašíček (Afinogenov, Weinhandl), 51. Mozjakin, 55. Jašin (Mozjakin, Guskov), 58. Komarov (Simon) - 4. Jágr (Radulov), 8. Radulov (Červenka, Niskala), 10. Jágr (Červenka, Niskala), 18. Fiodorov (Kuznecov, Dallman), 19. Morozov (Kašpar, Kornejev), 22. Kašpar (Morozov, Niskala), 26. Červenka (Jágr, Radulov), 27. Thoresen (Morozov, Radulov), 29. Jágr (Červenka, Radulov), 42. Červenka (Nikulin, Radulov), 42. Kašpar (Kornejev, Thoresen), 43. Kuľjaš (Kuznecov, Dallman), 44. Nikulin (Škoula, Kuznecov), 54. Fiodorov (Dallman, Kuznecov), 56. Morozov (Thoresen, Kašpar), 57. Dallman (Fiodorov, Kašpar), 59. Škoula (Jágr, Radulov), 60. Kuznecov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
04:00
NHL - NHL
Los Angeles Kings vs. Vegas Golden Knights
04:30
NHL - NHL
San Jose Sharks vs. Anaheim Ducks
18:00
KHL - Gagarin Cup
Avangard Omsk vs. Bars Kazan
Kurzy prináša