V tejto sezóne hral za Levice, podpísal kontrakt v NHL: Keean Washkurak

Oh My Hockey|2. jún 2021 o 08:43

Do Levíc prišla v ročníku 2020/21 enkláva hráčov zo zámoria. Chceli hrať napriek pandémii a keďže boli zámorské juniorky uzavreté, hľadali iné cesty. Medzi nimi bol i Keean Washkurak, 19-ročný kanadský útočník, ktorý sa okamžite zaradil medzi najproduktívnejších hráčov druholigového tímu.

Dnes v noci ho podpísali St. Louis Blues. Na Washkuraka mali práva, lebo ho v roku 2019 draftovali v piatom kole z celkového 155. miesta. Jeho nováčikovský kontrakt začne platiť od začiatku sezóny 2021/22 a potrvá tri sezóny. Základný plat na úrovni NHL činí 750 tisíc dolárov, no po zisku bonusov môže dosiahnuť hodnotu 875 tisíc. Ak by "bluesmani" nepodpísali mladého centra do dnešného dňa, prišli by oňho.

Za Levice odohral 21 duelov so ziskom 19 (9+10) bodov. Upútal i 110 trestnými minútami v základnej časti (ďalších 26 pridal v 4 zápasoch play-off), pritom v zámorí sa nikdy k podobnému číslu nepriblížil. Záver sezóny dohral na skúške v AHL. V drese Uticy Comets sa predstavil v troch stretnutiach, nebodoval.

Washkuraka si v zámorí cenia, pretože dokáže hrať tvrdo a fyzicky, hoci meria len 178 centimetrov. Okrem toho je známy svojou pracovitosťou. V OHL dokonca dvakrát dostal ocenenie "najtvrdšie pracujúci hráč súťaže". „Na tomto si zakladám. Toto mi otec vštepoval a som veľmi hrdý na fakt, že ma tréneri poctili takýmto ocenením už druhý rok po sebe,“ povedal pred časom pre hockeyslovakia.sk.

Je už druhým "Levičanom", ktorý po sezóne podpísal kontrakt v zámorí. Už pred tromi mesiacmi sa zo zmluvy v Detroite tešil Donovan Sebrango.

Nachádzate sa tu: