Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

V semifinále Davisovho pohára sa predstavia aj Djokovič a Nadal

Novak Djokovič naposledy vyhral US Open. Teraz pomôže Srbsku v semifinále Davis Cupu. (Autor: SITA/AP)
SITA|15. sep 2011 o 13:43

Prví traja hráči tenisového rebríčka pomôžu svojim preprezentáciám v bojoch o daviscupové body.

Prví traja hráči tenisového rebríčka pomôžu svojim preprezentáciám v bojoch o daviscupové body.

BRATISLAVA. Srbský tenista Novak Djokovič aj Španiel Rafael Nadal, v pondelok v New Yorku aktéri strhujúceho finále dvojhry mužov na US Open, sa už v piatok v Európe zapoja do semifinálových domácich zápasov svojich krajín v Davisovom pohári 2011 reprezentačných družstiev mužov.

Obhajcovia trofeje Srbi na čele s čerstvo už 4-násobným grandslamovým hrdinom Djokovičom privítajú na tvrdom povrchu pod strechou v Belehrade Argentínčanov. Šampióni z rokov 2000, 2004, 2008 a 2009 Španieli hostia na antuke vonku v Córdobe Francúzov bez Gaela Monfilsa.

Od piatka do nedele sa uskutoční aj osem súbojov o elitnú šestnástku ročníka 2012, v ktorej okrem víťazov týchto "barážových" zápasov a spomenutých semifinalistov budú hrať aj zdolaní štvrťfinalisti z júla Švédsko, Kazachstan, USA a Nemecko.

Šlágrom stretnutí o svetovú skupinu je sydneyské meranie síl Austrália - Švajčiarsko na tráve, ktoré ponúkne aj súperenie bývalých jednotiek svetového rebríčka ATP Lleytona Hewitta a Rogera Federera. Hewitt, ktorý pre zranenie nohy vynechal US Open, pred ôsmimi rokmi práve v Davis Cupe v Melbourne uštedril Federerovi jeho prvú z dosiaľ štyroch prehier z náskoku 2:0 na sety.

Slováci 16. - 18. septembra nastúpia v Bratislave na antuke pod odtiahnutou strechou Sibamac arény NTC proti Ukrajincom v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny, eventuálny neúspech ich pošle do "III. ligy" v hierarchii súťaže.

Priebežný súhrn výsledkov štvrtkových žrebov programov stretnutí semifinále Davisovho pohára:

Semifinále ročníka 2011:

SRBSKO - ARGENTÍNA

(Belehrad, Beogradska Arena, tvrdý povrch Acrylic v hale)

Piatok (15.00 h SELČ):

Novak Djokovič - David Nalbandian

Janko Tipsarevič - Juan Martín Del Potro

Sobota (15.00 h SELČ):

Janko Tipsarevič, Nenad Zimonjič - Juan Ignacio Chela, Juan Monaco

Nedeľa (14.00 h SELČ):

Novak Djokovič - Juan Martín Del Potro

Janko Tipsarevič - David Nalbandian

ŠPANIELSKO - FRANCÚZSKO

(Córdoba, Plaza de Toros los Califas, antuka vonku)

Piatok (12.00 h SELČ):

Rafael Nadal - Richard Gasquet

David Ferrer - Gilles Simon

Sobota (15.00 h SELČ):

Feliciano López, Fernando Verdasco - Michael Llodra, Jo-Wilfried Tsonga

Nedeľa (12.00 h SELČ):

Rafael Nadal - Gilles Simon

David Ferrer - Richard Gasquet

O svetovú skupinu 2012:

RUMUNSKO - ČESKO

(Bukurešť, Centrul National de Tenis, antuka vonku)

Piatok (10.00 h SELČ):

Adrian Ungur - Radek Štěpánek

Victor Crivoi - Tomáš Berdych

Sobota (11.00 h SELČ):

Marius Copil, Horia Tecau - Jan Hájek, Lukáš Rosol

Nedeľa (10.00 h SELČ):

Adrian Ungur - Tomáš Berdych

Victor Crivoi - Radek Štěpánek

RUSKO - BRAZÍLIA

(Kazaň, Tennis Academy, tvrdý povrch RuKortHard v hale)

Piatok (13.00 h SELČ):

Michail Južnyj - Ricardo Mello

Igor Andrejev - Thomaz Bellucci

Sobota (12.00 h SELČ):

Igor Kunicyn, Dmitrij Tursunov - Marcelo Melo, Bruno Soares

Nedeľa (11.00 h SELČ):

Michail Južnyj - Thomaz Bellucci

Igor Andrejev - Ricardo Mello

IZRAEL - KANADA

(Ramat Hašaron, Canada Stadium, tvrdý povrch Acrylic vonku)

Piatok (13.00 h SELČ):

Dudi Sela - Vasek Pospisil

Amir Weintraub - Milos Raonic

Sobota (14.00 h SELČ):

Jonathan Erlich, Andy Ram - Daniel Nestor, Vasek Pospisil

Nedeľa (11.30 h SELČ):

Dudi Sela - Milos Raonic

Amir Weintraub - Vasek Pospisil

JAR - CHORVÁTSKO

(Potchefstroom, Fanie Du Toit Sports Stadium, tvrdý povrch Acrylic vonku)

Piatok (10.00 h SELČ):

Kevin Anderson - Ivan Dodig

Izak Van Der Merwe - Marin Čilič

Sobota (13.00 h SELČ):

Kevin Anderson, Rik De Voest - Nikola Mektič, Antonio Veič

Nedeľa (10.00 h SELČ):

Kevin Anderson - Marin Čilič

Izak Van Der Merwe - Ivan Dodig

ČILE - TALIANSKO

(Santiago, Estádio Nacional, tvrdý povrch Acrylic vonku)

Piatok (16.00 h SELČ)

Sobota (17.00 h SELČ)

Nedeľa (16.45 h SELČ)

Žreb sa ešte neuskutočnil.

JAPONSKO - INDIA

(Tokio, Ariake Coliseum, tvrdý povrch Deco Turf II vonku)

Piatok (6.00 h SELČ):

Juiči Sugita - Somdev Devvarman

Kei Nišikori - Rohan Bopanna

Sobota (7.00 h SELČ):

Kei Nišikori, Go Soeda - Rohan Bopanna, Višnu Vardhan

Nedeľa (6.00 h SELČ):

Kei Nišikori - Somdev Devvarman

Juiči Sugita - Rohan Bopanna

BELGICKO - RAKÚSKO

(Antverpy, Lotto Arena, tvrdý povrch DecoColor v hale)

Piatok (14.00 h SELČ):

Xavier Malisse - Andreas Haider-Maurer

Steve Darcis - Jürgen Melzer

Sobota (12.30 h SELČ):

Ruben Bemelmans, Olivier Rochus - Oliver Marach, Alexander Peya

Nedeľa (12.00 h SELČ):

Xavier Malisse - Jürgen Melzer

Steve Darcis - Andreas Haider-Maurer

AUSTRÁLIA - ŠVAJČIARSKO

(Sydney, Royal Golf Club, tráva vonku)

Piatok (3.00 h SELČ):

Bernard Tomic - Stanislas Wawrinka

Lleyton Hewitt - Roger Federer

Sobota (4.30 h SELČ):

Chris Guccione, Lleyton Hewitt - Roger Federer, Stanislas Wawrinka

Nedeľa (3.00 h SELČ):

Bernard Tomic - Roger Federer

Lleyton Hewitt - Stanislas Wawrinka

Súvisiace články